پرسش و پاسخ

سوالات و ابهامات مشتریان در مورد سیستم VoIP

چرا من به سیستم تلفن داخلی نیاز دارم؟

صرف نظر از اینکه شرکت شما از طریق خطوط آنالوگ و یا دیجیتال نظیر E1/PRIبا شبکه تلفن عمومی در ارتباط است، شما نیازمند مرکز تلفنی داخلی، برای اعمال مدیریت و مسیردهی تماسهای وارده و خارجه در شرکت خود هستید.

سیستم تلفن داخلی چیست؟

سیستم تلفن داخلی یا سانترال، یک سیستم توزیع خطوط تلفن به صورت خصوصی است که به یک سازمان اجازه مدیریت بر نحوه توزیع تماس های وارده را می دهد. ۳CX بطور مثال یک سیستم تلفن داخلی محسوب می شود. سیستم تلفن داخلی با قرار گرفتن میان کاربران هر شرکت و اداره مخابرات به شرکت ها اجازه می دهد بطور موثرتری در مقایسه با حالتی که هر کارمند دارای یک تلفن معمولی و مستقیم از مخابرات باشد، اعمال مدیریت کنند.

آیا برای استفاده از IP PBX باید دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد؟

خیر. برای استفاده از درون ساختمان یک شرکت، جایی که بستر شبکه داخلی وجود دارد، نیازی به دسترسی به اینترنت نیست. تنها برای اتصال سیستم تلفن داخلی در مرکز به شعب دیگر شرکت در نقاط مختلف جغرافیایی نیاز به دسترسی اینترنت خواهد بود. همینطور اگر نیاز به انجام تغییرات بر روی سیستم بصورت راه دور، (بطور مثال از سوی گروه پشتیبانی فنی سیتکو)

آیا IP PBX باعث ارتباط بین شعبه های مختلف یک شرکت و یا سازمان می شود؟

بلی و بطوری باورنکردنی باعث صرفه جویی و کاهش هزینه می شود.

پس از خرید سیستم مبتنی بر VoIP از شما چه چیزی به دست می آورم؟

سیستم ارائه شده از سوی سیتکو یک سیستم تلفنی کامل است ما سیستم را بصورت از پیش نصب و تنظیم شده بر روی یک کامپیوتر سرور به فروش می رسانیم. ما همچنین گوشی تلفن و رابط های تلفنی های سازگار با را نیز عرضه می کنیم. به منظور راه اندازی سریع، گوشی ها نیز می توانند از قبل تنظیم شوند. این بدین معنی است که بعد از نصب تا زمان استفاده از سیستم و برقراری تماس ها تنها چند دقیقه بیشتر زمان نیاز نیست.

زمان تحویل چند روز است؟

بسته به اینکه سیستم خود را با چه ویژگی هایی سفارش داده اید، معمولا زمان تحویل آن بین ۱ تا ۳ روز کاری خواهد بود.

آیا برای نصب IP Phone ها نیازی به سیم کشی مجدد وجود دارد؟

خیر. از بستر شبکه کامپیوتری موجود LAN می توان بدون تغییر برای راه اندازی ها استفاده نمود.

آیا گارانتی و پشتیبانی برای سیستم خریداری شده وجود دارد؟

بلی. سیستم تلفنی های متن باز دارای ۶ ماه، ۳CX یکسال، تجهیزات سخت افزاری یکسال و برندهای تولیدی و انحصاری سیتکو مانند دینستار دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشند.

من خود کامپیوتر سرور دارم. آیا می توانم از آن استفاده کنم؟

بلی. در صورت تایید مشخصات سخت افزاری آن توسط تیم فنی شرکت سیتکو، می توانید از رایانه سرور خود استفاده کنید.

آیا می توانم از تلفن های آنالوگ و معمولی هم استفاده کنم؟

بلی. راه های مختلفی برای استفاده از تلفن های معمولی وجود دارد که ساده ترین آن استفاده از رابط تلفنی است. در حقیقت این رابط های تلفنی، تلفن معمولی و آنالوگ را به یک IP Phoneتبدیل می کنند. یکی از ضروری ترین نیازها برای استفاده از تلفن های آنالوگ، استفاده گوشی های معمولی با قابلیت بی سیم است.

آیا امکان استفاده از تلفن نرم افزاری نیز وجود دارد؟

بلی. در کنار گوشی های تحت شبکه یا بدون آنها نیز می توان از Soft Phone یا تلفن های نرم افزاری که قابل نصب در کامپیوتر و موبایل هستند استفاده نمود.

چه میزان پهنای باند برای انجام مکالمات لازم است؟

تماس های تلفنی یا VoIP نیازمند ۹۰Kb پهنای باند برای اولین مکالمه و ۶۴Kb اضافی (هم ارسال و هم دریافت) برای هر مکالمه همزمان اضافی هستند. در صورت استفاده از فشرده سازها (Codec) می توان این میزان را برای ارتباط شعبه های مختلف تا ۳۲Kb کاهش داد.

آیا می توانم با تیم پشتیبانی فنی در تماس باشم؟

بلی به دو طریق می توانید: تماس با شماره ۴۲۵۰۹ (داخلی ۲) و یا ارسال Email به آدرس: Support (@) cytco.net

IP Phone غیر از آنچه شما پیشنهاد می دهید؟

بلی. از هر IP Phone سازگار با پروتکل SIP می توانید استفاده کنید. اگرچه ما در خصوص انجام تنظیمات آن و یا هرگونه مشکلی در خصوص استفاده از آن قادر به کمک کردن شما نخواهیم بود.

چند شماره داخلی می توانم راه اندازی کنم؟

محدودیتی وجود ندارد. آنچه که باعث رسیدن به سقف ظرفیت سیستم می شود، مشخصات سخت افزاری سرور از قبیل پردازنده و حافظه آن است. در ضمن تعداد مکالمات همزمان اهمیت بیشتری نسبت به تعداد داخلی ها دارد.

منوی منشی دیجیتال چیست؟

منوی منشی دیجیتال سیستمی است که تماس گیرندگان با سیستم تلفنی شما، با استفاده از صفحه کلید گوشی خود قادر به انتخاب گزینه های مختلف خواهند بود. بطور مثال راهنمایی تماس گیرندگان برای تماس با بخش های مختلف شرکت از قبیل فروش، مالی، پشتیبانی، مدیریت و … اغلب اوقات بیش از یک راه برای تماس گیرنده تا برقراری ارتباط با شخص مورد نظر خود در شرکت وجود دارد. ممکن است بر اساس ساعت و زمان تماس خود تنها با پیغامی ضبط شده روبرو شده و یا از وی خواسته شود پیام صوتی بگذارد.

آیا می توانم موزیک انتظار پیش فرض را عوض کنم؟

بلی. می توانید به راحتی هر نوع موسیقی، آگهی و هرگونه فایل صوتی را با فرمت استاندارد سیستم تلفنی که معمولاً wav می باشد را به سیستم اضافه کنید.

تماس با ما
مستندات
پشتیبانی
ساعات کاری