محصول جدید شیائومی رقیب آیفون 13 اپل

شیائومی 12 آیفون 13

محصول جدید شیائومی رقیب آیفون 13 اپل

شیائومی ۱۲ در رقابت با آیفون ۱۳

شرکت شیائومی از گوشی هوشمند جدید خود Xiaomi 12 در چین رونمایی کرد. در بیانیه ای آمده است که این خط تولید شامل Xiaomi 12 Pro با سه سنسور ۵۰ مگاپیکسلی و سایر ویژگی‌های برجسته می باشد. مجهز به آخرین پلتفرم موبایل Qualcomm Snapdragon 888 است که با استفاده از فرآیند ۵ نانومتری تولید می‌شود، عملکردی نوآورانه با بهره‌وری انرژی برتر ارائه می‌دهد.

این گوشی که در نسخه های استاندارد و Pro موجود است، از ۳۱ دسامبر در چین با قیمت ۳۶۹۹ یوان (۵۱۲ یورو، ۵۸۰ دلار) به فروش می رسد. انتظار می‌رود عرضه جهانی در اوایل سال ۲۰۲۲ انجام شود. این اتفاق دقیقاً یک سال پیش برای Mi 11 اتفاق افتاد، بصورتیکه در ۲۶ دسامبر در چین رونمایی شد و سپس در ماه فوریه در سطح جهانی بازار موبایل عرضه شد.

مدیر عامل شیائومی عنوان کرده است که این محصول می تواند رقیب مستقیم آیفون ۱۳ باشد. او همچنین افزوده است: “ما باتری های بزرگتر و منبع تغذیه سریع تری داریم. چه چیزی مهمتر از این؟ همینطور سیگنال تلفن همراه ما بسیار بهتر است. گاهی اوقات فکر می کنم به عنوان یک فرد تجاری اگر شما اغلب تماس های تلفنی زیادی برقرار می کنید، استفاده از شیائومی ۱۲ باید راحت تر از آیفون ۱۳ باشد. این بار ما به طور رسمی سری شیائومی ۱۲ خود را برای شکست دادن سری آیفون ۱۳ اپل اعلام می کنیم. وقتی چند روز پیش برای اولین بار این را گفتم، هشتگ های مرتبط به سرعت تبدیل به یک موضوع داغ اینترنتی شدند. فکر می‌کنم این هدف خوبی بود، اما هنوز هم نظرات بدبینانه زیادی را در فضای مجازی می‌بینم. به نظر من برندهای تلفن همراه چینی باید چنین شهامتی داشته باشند.”

شیائومی ۱۲ همچنین احتمالاً در هنگام عرضه به عنوان رقیب سامسونگ گلکسی اس ۲۲ (Samsung Galaxy S22)، اوپو فایند ایکس ۴ (Oppo Find X4) و وان پلاس ۱۰ (OnePlus 10) خواهد بود، بنابراین قطعاً ارزش توجه به آنچه امروز اتفاق می افتد را دارد.

 

منبع:

Xiaomi launches new flagship smartphones in China