آیا مسنجر فیس بوک، بزرگترین اپلیکیشن WebRTC است؟

آیا مسنجر فیس بوک، بزرگترین اپلیکیشن WebRTC است؟

دیوید مارکوس-David Marcus، معاون بخش پیام های مربوط به محصولات فیس بوک در پست های اخیر وبلاگ فیس بوک، در مورد برخی آمار استفاده از مسنجر فیس بوک صحبت کرده است. او در این وبلاگ، گزارش داد که استفاده از مسنجر فیس بوک به ۸۰۰ میلیون کاربر در هر ماه رسیده است. در حالی که در این پست ارسالی از قیاس میان استفاده از متن در مقابل استفاده از ویدیو توضیح بیشتری نداده است. آنچه که بروشنی دیده می شود، این موضوع است که فیس بوک مسنجر از بزرگترین گروه های کاربری با استفاده از یک WebRTC مبتنی بر برنامه های کاربردی است.

facebook messenger

در حالی که این موضوع از جذابیت خاصی برخوردار است، به نظر می رسد، بحث مهم تر در مورد تغییر چشم انداز ارتباطات است. دیوید در پست مذکور، درباره “ناپدید شدن شماره تلفن” صحبت می کند.

اساسا، نظریه او مبنی بر این نکته است که ارتباطات از طریق فیس بوک آسان تر است و بر اساس ترتیب قرار گرفتن دستگاه ها کار می کند و به صورت یک زنجیره ساده دیده می شود. او استدلال می کند که هویت فیس بوک یک کاربر را می توان با شماره تلفن آن کاربر جایگزین کرد. وی در ادامه به این نکته اشاره می کند که چگونه تعامل کسب و کار در پلت فرم های اجتماعی نسبت به تلفن بسیار موثر تر است. فیس بوک با اضافه کردن دستیار بر روی سیستم دستگاه شخصی، برای کمک به کاربران در مدیریت زندگی شخصی شان نقش بسزایی دارد.

از نوشته های ذکر شده در این پست به دو پیام روشن می توان دست یافت: اول، WebRTC در حال تغییر جهان است و این قضیه  به سرعت اتفاق خواهد افتاد. دوم، فیس بوک در حال حرکت به سمت ایجاد یک محیط بازنمایی در زمان واقعی، برای کاربران میلیاردی خود است که به جای ارتباطات سنتی تلفنی قرار خواهد گرفت. وبیفیکشن-webification (عمل تغییر فرآیند اطلاعات و تبدیل آن به موارد قابل مشاهده در اینترنت، HTML، جاوا، فلش) ارتباطات است به خوبی در جریان بوده و موردی است که همه ما نیاز به درک آن داریم.