۱۰ رویداد برتر ارتباطات یکپارچه در سال ۲۰۱۵

۱۰ رویداد برتر ارتباطات یکپارچه در سال ۲۰۱۵

چشم انداز ارتباطات یکپارچه نشان می دهد که تاکنون این صنعت در مسیر خود، دستخوش تحولات گوناگونی شده و اخبار متعددی در این راستا وجود دارد. شرکت تک تارگت-TechTarget ده مورد از برترین اخبار مربوط به ارتباطات یکپارچه را جمع آوری و ارائه کرده است. این موضوعات در مورد مهمترین شرکت های تجاری که از ارتباطات یکپارچه استفاده می کنند، بوده و نشان می دهد که کدام سرفصل ها و چه تحولاتی در سال ۲۰۱۶ بالاترین جایگاه را به خود اختصاص خواهند داد. در ادامه به این اخبار و بحث هایی که ارتباطات یکپارچه را احاطه کرده اند، اشاره می کنیم.

UC1

 

  1. مایکروسافت در مقابل سیسکو

این دو غول عظیم از چهره های بانفوذ و مطرح سال ۲۰۱۵ به شمار می آیند. مایکروسافت نسخه تلفنی مجموعه برنامه های Office 365 خود را معرفی کرد. این یک گام محکم در فضای بازار سیسکو است و شکی نیست که این گام موجب رقابتی تنگانگ خواهد شد.

  1. ابزارهای همکاری برای مایکروسافت

با توجه به عدم رشد مطلوب و کافی Office 365، مایکروسافت ابزارهای جدید را به این محصول اضافه کرده و نمودار دفتری را معرفی کرد. آفیس ۲۰۱۶ نیز شاهد گسترش در ویژگی های مشترک خواهد بود.

  1. سیسکو و همکاری تیمی

سیسکو در نهایت دست به اقدامی بزرگ زد و در حال حاضر یک ابزار مشارکتی تیمی است که با مجموعه بسته همکاری خود ادغام شده است. این ترکیب قدرتمند شامل WebEx که و سایر ابزارهای محبوب است.

  1. تحولات ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس بیش از پیش به سمت راه حل های مبتنی بر ابر و راه حل های نرم افزاری حرکت کرد. تعداد زیادی از ابزارهای سخت افزاری  جدید از جمله سورفیس هاب مایکروسافت و دیگر عناصر نوآورانه مانند هواپیماهای بدون سرنشین در دسترس قرار گرفت است. سورفیس هاب، محصول جدید دیگری از مایکروسافت است که در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵ رونمایی شد. سورفیس هاب در واقع یک تبلت بزرگ است که توانایی های بسیاری در زمینه انجام کارهای گروهی دارد. سورفیس هاب به همراه ویندوز ۱۰ راهی بازار می شود.

  1. ادغام ابزار مصرف کننده و ابزار کسب و کار

ابزار مصرف کننده و ابزار شرکتی به طور فزاینده ای در هم ادغام شدند. بعد از رشد تدریجی گوگل کروم و نرم افزارهای گوگل، فیس بوک و دیگر غول های این حوزه به وحشت افتادند.

  1. همکاری در زمان واقعی ظاهر می شود

نکته دیگر این که همکاری در زمان واقعی به صورت گردش کار کارکنان در برنامه های کاربردی، مرورگرها و ابزار های تعامل، بیشتر قابل مشاهده است.

 ۷ . ظهور WebRTC

با قدرتمند شدن برنامه های کاربردی وب، این چنین به نظر می رسد که مرورگرها، قدرتمندتر و مهم تر شده و بیش از پیش فعال تر شوند. رابط برنامه نویسی ارتباط بی درنگ تحت وب –WebRTC، تحولی متفاوت را در سال ۲۰۱۵ ایجاد کرد و اتحاد، ارتباطات و امنیت را برای رویکرد سازمانی مناسب به ارمغان آورد.

  1. مشکلات ارتباطات یکپارچه

در کنارتمام تسهیلاتی که ارتباطات یکپارچه فراهم می کند، برای برخی از مصرف کنندگان خود دردسر هایی را ایجاد کرده است. مسائلی از جمله آموزش کاربر، فروشنده های منفرد، دغدغه های ناشی از بی تجربگی و غیره باعث ایجاد ناهمواری های متعددی شده است.

 

  1. خداحافظی با ایمیل

گاهی اوقات این موضوع به گوشمان رسیده که بعضی شرکت ها از ایمیل مستقر سازمانی خود استفاده نمی کنند. ۲۰۱۵ سال رهایی چندین کمپانی از ایمیل های پایدار شرکتی و جایگزینی آن با مشارکت و پیام رسانی بوده است. 

 

  1. نرم افزار محور شدن شبکه های ارتباطات یکپارچه

ارتباطات یکپارچه به مرحله نرم افزار محوری رسید. با این کار مدیریت و اولویت بندی منابع شبکه تبدیل به یک وسیله مناسب شده که می تواند در تنظیم، ساخت و استقرار منابع پشتیبان ارتباطات یکپارچه، نقش مهمی داشته باشد.

هرگز نمی توان مطمئن بود که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد، اما شکی نیست که این روبدادها، اتفاقات ۲۰۱۶ را تحت تأثیر خود قرار خواهند داد.