رشد ارتباطات، عامل افزایش بکارگیری VoIP

رشد ارتباطات، عامل افزایش بکارگیری VoIP

گسترش درخشان و زودگذر ارتباطات یکپارچه و دیگر روش های صحبت با یکدیگر، اثر موجی و سریعی روی تکنولوژی صدا بر روی پروتکل اینترنت یا VoIP داشته است.

با توجه به یک گزارش جدید، انتظار می رود که چنین رشد سریعی، بازار جهانی خدمات VoIP را به ارزشی بیش از ۱۳۶ میلیون دلاردر پایان سال ۲۰۲۰ برساند. در این گزارش طرحی توسط دست اندرکاران صنعت تحقیقات شفافیت بازار (TMR) ارائه شده که با شکل گیری آن، چندرویداد شگفت آور نیز محقق شده است.

voip-services

TMR اشاره کرد: “تزلزل اقتصاد جهانی یک محیط بسیار رقابتی برای کسب و کار را پرورش داده است که آنها را برای به حداکثر رساندن کارایی و بهره وری خود در تمام جوانب، به سمت جلو هدایت می کند” . “همین عامل نیازهای شرکت های تجاری را برای  ساده کردن سیستم های ارتباطی شان توسعه می دهد. این وضعیت به عنوان یک عامل اصلی در افزایش تقاضا برای خدمات VoIP در سراسر جهان عمل کرده است. “

در حالی که برای ارائه دهندگان VoIP، اخبار امیدوار کننده و خوب به اندازه کافی وجود دارد ، علاوه بر آن برخی نشانه ها و راهنمایی هایی وجود دارد مبنی بر این که بتوان بررسی کرد که چه موضوعاتی روند رشدی مشابه و مرتبط را دارا بوده اند. این علائم شامل موارد زیر هستند:

مراکز تلفنPBX ابری و میزبانی:

در گزارش TMR به این نکته اشاره شده است که: ” مراکز تلفن میزبانی (مبادلات شعب خصوصی) درخواست های قابل ملاحظه را از آغاز سال ۲۰۱۵ ثبت کرده اند که همین امر رشد صعودی  در ۲۰۱۵ را نشان می دهد”

“به کارگیری مراکز تلفن میزبانی مبتنی بر ابر کمک می کند تا شرکت های تجاری در هزینه های تعمیر و نگهداری ناشی از ضربه ها و فشارهای وارده بر سخت افزار سیستم های مراکز تلفن محلی، صرفه جویی کنند.”

در ادامه این بررسی به ما خاطر نشان می کند که مراکز تلفن میزبانی مبتنی بر ابر، به سازمان ها در افزایش قابلیت ها و کارایی شان کمک می کند که امروزه همین امر در دنیای تجاری از عوامل افزایش تقاضا برای مراکز تلفن میزبانی محسوب می شود.

تجزیه و تحلیل ترافیک گذشته:

در گزارش TMR به این نکته اشاره شده که: “سیستم های VoIP مبتنی بر ابر، به شرکت ها و سازمان ها در بررسی بازه گسترده فعالیت ها و بررسی عملکردشان در گذشته کمک می کنند، در نتیجه به منظور افزایش بهره وری آن ها، اطلاعات ضروری برای کسب و کارشان ارائه می دهد”. علاوه بر آن، تجزیه و تحلیل ترافیک گذشته به عنوان یک ابزار ارزشمند به شرکت های تجاری کمک می کند تا در کسب و کار رقابتیحضور فعالی داشته باشند.

تلفن همراه، انتخاب اولیه:

در این گزارش ادعا شده که  استفاده از گوشی ثابت در راه حذف شدن هستند، روند رو به رشد همراه آوردن وسایل شخصی کارکنان به محل کار اجازه می دهد تا از گوشی های هوشمند خود بجای تلفن های اولیه استفاده کنند. تقاضا برای داشتن حرکت در وسایل ارتباطی در محل کار اولین محرک ذهنی در استفاده از خدمات ویپ بوده است و انتظار می رود که این روند در سال ۲۰۱۵ به خوبی فراتر رود. فن آوری ویپ در کوتاه مدت رشد کرده و تنها در حال رشد کردن است و بصورت پول هوشمند اخذ شده عمل می کند.