Alcatel-Lucent ترافیک انگلستان را به حرکت درمی آورد.

Alcatel-Lucent ترافیک انگلستان را به حرکت درمی آورد.

فن آوری آلکاتل لوسنت – Alcatel-Lucent  شبکه جدیدی در سیستم بزرگ راه های انگلستان ایجاد و مدیریت خواهد کرد که بواسطه آن از میزان ازدحام کاسته شده و به افزایش ایمنی و امنیت، در سیستم بزرگ راه های انگلستان کمک خواهد کرد.

سیستم مدیریتی بزرگراههای انگلیس برای طرح سیستم های ارتباطی راه های عمومی، سرماه گذاری کرده تا به این واسطه جاده ها را امن تر کرده و زمینه اطلاع رسانی در لحظه را برای رانندگان فراهم می کند که به این وسیله رانندگان، برای انتخاب مسیر های خود تصمیم گیری بهتری و راحت تری داشته باشند. در راستای بخشی از این تلاش و تصمیم، قراردادی برای مدت ۱۰٫۵ سال با GeneSYS PFI بسته شده و شرکت آلکاتل لوسنت نقش شریک فن آوری این پروژه را بر عهده دارد.

آلکاتل لوسنت، یک راه کار ارتباطی در نقاط پایانی را ارائه خواهد داد که شامل شبکه IP/MPLS-over-WDM ، پلت فرم مدیریتی و شبکه ارتباطی با پهنای باند فوق العاده بالا است. این شبکه برای شبکه های در هم آمیخته موجود که قدمت داشته و برای اجرا گران هستند و تمام نیازهای فعلی و نیازهای احتمالی آینده بزرگراه انگلستان را پاسخگو نیستند، جایگزین مناسبی خواهد بود.

زیرساخت های ارتباطی جدید از شبکه های اصلی با پورت اترنت ۱۰گیگا بیت در ثانیه ی متصل به DWDM و یک شبکه نوری مرزی که با سرعت ۲٫۵ گیگابیت در ثانیه در حال اجرا است، تشکیل شده است.

هسته اصلی و مرز شبکه IP / MPLS، موارد زیر را به کار خواهند گماشت:

  • استفاده از ۷۷۵۰ روتر خدماتی آلکاتل لوسنت برای ارائه حمل و نقل IP
  • استفاده از ۵۶۲۰ مدیر مطلع خدماتی آلکاتل لوسنت برای ارائه خدمات و مدیریت عملکرد
  • پشتیبانی از تلفن های اضطراری موجود متصل به گیت وی های VoIP
  • پشتیبانی از مراکز تماس
  • فن آوری TDMoIP برای یکپارچه سازی سرویس های قدیمی
  • تراکم اترنت Mbps100/10

این امر، امکان تبادل سریع اطلاعات بین مراکز کنترل منطقه ای و تمام دستگاه های موجود در امتداد بزرگراهها را فراهم خواهد کرد، بعنوان مثال، مدیریت ترافیک فعال مستلزم استفاده از یک خط اضطراری برای کاهش ازدحام ترافیک هاست. علاوه بر آن از حسگرهای آتش و سیستم های کنترل آتش سوزی در بزرگراه ها پشتیبانی می کند. همچنین تمامی فعالیت های لازم از طریق مجموعه ای از امکانات و رسانه ها از جمله نشانه های دیجیتال، اینترنت، تلفن همراه، رادیو و غیره در تبادل تأخیری اطلاعات در زمان واقعی، در جاده، شرایط آب و هوایی و سایر موارد، جمع آوری شده وتحت حمایت رسانه های مختلف با رانندگان به اشتراک گذاشته می شود.

همانطور که در بالا اشاره شد، تکنولوژی آلکاتل لوسنت قادر به ارائه صدا، ویدئو و برنامه های جدید کاربردی داده ها است که این امکانات بمراتب از آنچه که در حال حاضر موجود است بهتر خواهند بود. علاوه بر آن راه حل آلکاتل لوسنت  بی محدودیت و مقیاس پذیر بوده، و در نتیجه می تواند در گذشت زمان  و با افزایش حجم داده ها ،  برنامه های اضافی و ترافیک را با استفاده از داده های موجود،  پشتیبانی کند.