اهمیت سوئیچهای نرم افزاری VoIP در سال ۲۰۱۵

اهمیت سوئیچهای نرم افزاری VoIP در سال ۲۰۱۵

به دلیل افزایش تقاضا برای استفاده ازسرویس های VoIP، این صنعت شاهد ایجاد فرصت های فوق العاده ای برای تولید درآمد بوده است. گفته می شود که سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ برای هدایت و رهبری پیشرفت های آتی بخش صنعت، در کاربرد VoIP، بسیار مهم خواهد بود. از این رو، بسیاری از شرکت های تجاری برای بهبود امکانات ارتباطی شان بر این فن آوری متمرکز شده و خود را با تحولات سریع آن تطبیق می دهند.

از مهم ترین و جالب ترین بهره مندی از ارتباطات VoIP می توان به  مقرون به صرفه بودن آن و امکان دسترسی به طیف گسترده ای از گزینه های رسانه ای اشاره کرد که برقراری ارتباط را غنی تر کرده و تجربه ای برای جلب رضایت مشتریان است.Mobile-VoIP-Users-Growth-Diagram

بر اساس گزارش حاصله از پژوهش ها و برآوردهای تصادفی در پیش بینی رشد کاربران موبایل VoIP در سال ۲۰۱۵ ، آماری حدود ۳۰ میلیون کاربر ارائه شده است. آمار  ارائه شده گویای این مطلب است که VoIP با امکاناتی که داراست ، جای سایر ارتباطات سنتی را پر کرده و به عنوان انتخاب برتر کاربران محسوب می شود.

دلایل ذکر شده در گزارش به شرح زیر هستند:

  • مقرون به صرفه بودن
  • امکان تغییر اولویت های مشتری و فرایندهای تجاری
  • الحاق روزافزون سازندگان تلفن های هوشمند به بازار ارائه دستگاه های متنوع تلفن همراه
  • توانایی بالای VoIP برای ارائه فایل های رسانه ای غنی، کیفیت صدا، قابل حمل بودن شماره تلفن ، خدمات حمل، برنامه های کاربردی یکپارچه، رابط کنترل کاربر و دیگر ویژگی های غنی
  • افزایش رقابت میان ارائه دهندگان خدمات مخابراتی و ارائه دهندگان خدمات اینترنت
  • بهبود زیرساخت های شبکه ای باسیم و بی سیم

با در نظر گرفتن تحولات فوق می توان به شکلی کاملا واضح و بدون دردسر، اهمیت سوئیچ های نرم افزاری VoIP که عنصر اساسی کسب و کار در این زمینه را تشکیل می دهند ارزیابی کرده و به نتیجه قطعی رسید. این امر در شرایطی که متقاضیان بسیاری نظاره گر تحولات جدید VoIP بوده و بدنبال بازار آن هستند، بسیار قابل لمس است.

سوئیچ های نرم افزاری  به صورت قابل توجهی بار مسئولیت ارائه دهندگان VoIP  را سبک کرده و شرایط را برایشان مساعد می کنند و دیگر آنها مجبور نخواهند بود، نگران سرمایه گذاری مبالغ هنگفتی در زیرساخت ها و هزینه های مربوط به نگهداری آنها باشند و همین مسئله به آنها اجازه می دهد تا براحتی بر روی کسب و کار اصلی خود در محور ارائه خدمات VoIP متمرکز شده و سرویس های ارزشمندی به مشتریان ارائه دهند.

زمان درشکل گیری و هدف مند نمودن  کسب و کارهای VoIP و هدایت پیشرفت کاربرد سوئیچ های نرم افزاری نقش اساسی داشته و  به عنوان یک نیروی محرکه و اهرم فشار در ساماندهی  و کسب موفقیت سوئیچ های نرم افزاری عمل می کند. در حال حاضر روند بازار با بهره گیری موثراز سوئیچ های نرم افزاری، فرصت های کسب و کار فراوانی برای راه اندازی شرکت های نوپا و هدایت شرکت های تجاری با سابقه اندک در بکارگیری کسب و کار VoIP، ارائه می دهد.

از دید مشتریان، خرید راه حل سوئیچ نرم افزاری با تنظیمات اولیه و پیکربندی و حفظ اطلاعات آن به صورت دائمی، امری خسته کننده محسوب شده و توسط کاربران کمتر ترجیح داده می شود و همین امر ارائه دهندگان VoIP را بر آن داشته تا بدنبال راه حلی برای تنظیم ویژگی ها این سوئیچ ها باشند. از سوی دیگر، ارائه دهندگان راه حل های VoIP به عنوان تنها پشتیبان انحصاری خدمات سوئیچ های نرم افزاری عمل می کنند و  تعهد نهفته در قراردادشان با مشتریانشان، آنها را به ارائه امکانات مورد نیاز مشتری ملزم می کند.

بنابراین، می توان نتیجه گرفت در سال ۲۰۱۵ و سال های آینده، سوئیچ های نرم افزاری در رونق بخشیدن به خدمات VoIP نقش کلیدی خواهند داشت.