سازندگی بیشتر کارمندان با راه حل VoIP

سازندگی بیشتر کارمندان با راه حل VoIP

شرکت های تجاری همیشه به دنبال راه کارهایی برای کمک به کارکنان خود هستند تا بهره وری آنها را در محیط کاری افزایش دهند. برخی از شرکت ها با انتخاب و اجرای طرحهای تشویقی کارکنان خود را به انجام کارشان به بهترین نحو، ترغیب می کنند. برخی دیگر از سیاست محدودکننده استفاده می کنند تا ذهن کارکنان را روی کارشان متمرکز کرده و حواس پرتی را از آنها دور کنند. علاوه بر استراتژی های بی شمار افزایش بهره وری به کار رفته در سازمانها ، از گزینه هایی با رواج بیشتر می توان به تخصیص بهترین ابزار کاری و تجهیزات به کارکنان اشاره کرد. از ابزار کارآمدی که تا کنون در این زمینه راه کارهای مناسبی داشته، نظام ارتباطات یکپارچه قوی با استفاده از صدا بر روی آی پی یا تکنولوژی(VoIP) می باشد.

VOIP-E

VoIP برای بسیاری به عنوان جایگزینی برای سیستم های تلفن آنالوگ قدیمی شناخته شده اما باید توجه کرد که راه حل های VoIP بیش از خدماتی است که یک تلفن ارائه می دهد. ویژگی های VoIP با مجوز سرویس دهنده آن قابل دسترسی بوده و مجموعه ای قدرتمند از ابزاری است که بیشترین بهره مندی از منابع مستقر در سازمانها را ممکن می سازد.

افزایش تحرک و جابجایی

انجام کار در خارج از محیط دفتر مرکزی برای مشاغل خاصی متداول است. در گذشته، برای افراد با این مشاغل یافتن جایی برای برقراری ارتباطات ثابت با افراد مستقر در دفتر دشوار بود. با سیستم تلفن VoIP، این افراد از طریق برنامه های یا نرم افزار های نصب  شده بر روی تلفن همراه و لپ تاپشان قادر به دسترسی لحظه ای به سیستم های ارتباطی شرکت خواهند بود. تماس ها  را می توان از تلفن مستقر روی میز کار آنها به هر یک از این دستگاه ها را با سهولت مسیر دهی کردو در این شرایط در تماس وقفه حاصل نشده و در انتقال مکالمه هیچ تماسی از بین نخواهد رفت.

کارمندانی که ارتباط از راه دور را برقرار کرده اند نیز می توانند از راه حل های VoIP بهره مند شوند چرا که آنها با انتقال تماس به استقرار مکالمات کمک می کنند. استفاده از ابزاری مانند ویدئو کنفرانس در همکاری ها و مشارکت ها، کمک می کند تا تیم های پراکنده، حتی اگر آنها در سراسر کشور گسترش یافته باشند، گرد هم آیند. حفظ مکالمات تلفنی راه دور، کارکنان را درگیر ارتباط کرده و به آنها کمک میکند تا خودشان را به عنوان بخشی از تیم کاری حساب کنند و هیچ کدام با روند کار بیگانه نمانند.

نسخه برداری از صندوق صوتی

(بوستون گلوب Boston Globe) گزارش داد که دو سوم از آمریکایی ها گوش دادن به صندوق صوتی اشان را متوقف کرده اند. اگر چه گزارش گیری از پیغام ها ممکن است کمی بی فایده به نظر برسد، اما همیشه این احتمال وجود دارد که کسی موضوع مهمی را مطرح کرده باشد. باز هم، سیستم های VoIP راه حل مناسبی برای مشکل صندوق صوتی ارائه می دهد.

یک سیستم VoIP به جای مرتب سازی تماسها از طریق روبوکال ها robocalls (تماس تلفنی خودکار برای انتقال پیام های صوتی ضبط شده)، شماره های اشتباه، قطع یو پی اس، و دیگر پیام های سر در گم، می تواند از صندوق صوتی نسخه برداری کند و آنها را به E-mail شما ارسال کند. با این روش، مرتب سازی پیام های آسان تر می شود و علاوه بر آن به کاربر فرصتی میدهد تا در صورت دلخواه نگاهی به پیامهای دریافتی داشته و به هر پیامی که با اولویت “هشدار توجه بلادرنگ” مشخص شده رسیدگی کند.

بروز مشکلات فنی و خرابی کمتر

برای کارمندانی که در طول روز مقدار زیادی از زمان خود را در مکالمات تلفنی صرف می کنند ، قطع برق می تواند مشکلات خاصی بوجود آورد. همین مسئله برای کارمندانی که از میز کار خود دور شده اند نیز صدق می کند. چرا که زمان دوری از خط تلفن بمنزله کاهش بهره وری است.

با راه حل VoIP، عیب یابی ساده تر است. در صورتی که گوشی کاربر از کار بیفتد، او تنها به استفاده از یک تلفن نرم افزاری نصب شده بر روی کامپیوتر و یا برنامه های نصب بر تلفن همراه به عنوان یک جایگزین نیاز دارد. اگر در زمان طولانی کاربر نیاز به کار از روی میزی متفاوت با خودش داشت، می تواند یکی از جایگزین های فوق الذکر برای تلفن را انتخاب کند و یا فقط  سوکت شبکه را از تلفن جدا کرده و بدون از دست دادن چیزی، به تلفن در موقعیت جدید نصب کند.

VoIP  قطعا دارای مزایای بسیاری در محیط های کاری است. سازمان های بزرگ و کوچک  می دانند که چقدر این نوع راه حل با ایجاد یک نیروی کاری سازنده به کاهش هزینه ها و افزایش درآمد کمک می کند.