آینده از آن فناوری VoIP است

آینده از آن فناوری VoIP است

این ایده که در دو دهه آینده هیچ کس از خطوط تلفن ثابت در خانه استفاده نخواهد کرد، به هیچ وجه عجیب نیست به خصوص، با تحول انفجاری که تلفن همراه طی دهه گذشته داشته است. باید این حقیقت به صراحت گفته شود که به زودی ممکن است تلفن های باسیم به اتفاقی در گذشته تبدیل شوند.

تحقیقات جدید اینفونتیکز-Infonetics نه تنها از این ایده پشتیبانی می کند، بلکه با پیش بینی روند مشابه در محیط های کاری این ایده را به سمت تحقق آن هدایت می کند. با توجه به مقاله ای که در مارکت مورنینگ-Markets Morning ارائه شده، ۶۵ درصد از تمام شرکت های تجاری به جای استفاده از خطوط تلفن سنتی به سمت خدمات VOIP روی آورده و در این فرآیند احتمالا مقداری پول را برای خود ذخیره کرده اند. آمار نشان می دهد که در حال حاضر ۴۲ درصد از کسب و کارهای بزرگ و کوچک به کار با VoIP روی آورده اند. این ارقام بدان معنی است که ناوگانی از ارائه دهندگان خدمات VoIP با موجی از مشتریان جدید مواجه خواهند شد که از اینک مسیر خود و عنوان راه خود را مشخص کرده اند.

گزارشی که بواسطه اینفونتیکز-Infonetics  در سال گذشته منتشر شد، پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۱۸ بازار VoIP  و ارتباطات یکپارچه رشدی ۸۸ میلیارد دلاری خواهند داشت، و Infonetics  همچنان در موضع پیش بینی خود پا برجا است.


voipswitchart

برخی از شرکت ها در حال حاضر برای تغییر دائمی خود به  VoIP  متمرکز شده و برای نیل به هدف خود اقدام به سرمایه گذاری کرده اند.

با توجه به آمار ارائه شده در بازارهای تجاری صبح، شرکت نکستیوا-Nextiva با ارائه یک برنامه جدید به مشتریانش، اجازه دسترسی و بهره مندی از تکنولوژی VoIP را به صورت مستقیم از طریق تلفنهای همراهشان می دهد و با همین برنامه تنها در مدت دو هفته فروش خود را تا ۹٫۷ درصد افزایش داده است.

شرکت های دیگر مانند آوایا-Avaya و مایتل-MITEL نیز با تمام سرعت در بکارگیری VoIP  پیشرفت های چشمگیر داشته اند.

VoIP با شعار (دستگاه خودتان را بهمراه بیاورید-bring your own device)، به طور گسترده ای در سراسر شرکت ها جای خود را باز کرده و تا کنون هیچ شرکتی برای استفاده از آن پشیمان نشده است.

مردم می خواهند متحرک باشند و در حین حرکت کارهایشان را انجام دهند و این جابجایی آنها باید در خانه و در محیط های کاریشان براحتی محقق شود. و علاوه بر آن نیازی به ذکر این واقعیت نیست که پتانسیل بالای ارتباطات وابسته به VoIP در زمان واقعی، باعث می شود خطوط تلفن سنتی در بهترین حالت محدود و ناتوان بنظر آیند.

در تابستان امسال به طور رسمی ملاقاتی با اسکایپ-Skype انجام خواهد شد و در آینده نامعلوم ، جی میت-GMeet پرده برداری خواهد شد که حضور گوگل در این تله کنفرانس در کنار دیگر رقبای ارائه دهنده راه حل های ارتباطات در زمان واقعی ، نامشخص است.

تغییرات می توانند بسیار نگران کننده باشند و برای کسانی که از تغییر وحشت دارند این اظهارات چندان تسلی بخش نخواهد بود که تا سال ۲۰۳۰ زمانی که یک ناشناس با شما تماس بگیرد، آن تماس مسلما از طریق تلفن های سنتی انجام نخواهد شد.