همه چیز برای آینده WebRTC امکان پذیر است

همه چیز برای آینده WebRTC امکان پذیر است

در دنیای ارتباطات، WebRTC یکی از تکنولوژی هایی است که به سرعت در حال گسترش است. با استفاده از این تکنولوژی صوت و تصویر در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت. توسعه دهندگان نیز به نوبه خود می توانند از این تکنولوژی استفاده کرده و از طریق مرورگرها به کسب و کار خود رونق بخشند. با توجه به آن چه که گوگل در سال ۲۰۱۱ منتشر کرده است، API هایی که این دسته از ارتباطات را برقرار می سازند فراتر از پروژه هایی اولیه‌ای چون wildfire بوده، برای پشتیبانی از تمامی میزبانان نرم‌افزار ارتقا یافته اند. از این رو جای تعجب نیست که کروم ( Chrome) از ابتدا WebRTC را پشتیبانی می کرده است. علاوه بر مرورگر گوگل (کروم)، فایرفاکس و اپرا نیز در برخی مواقع از آن پشتیبانی کرده اند.

قابلیت استفاده از ارتباطات آنی در انواع مرورگرها

قابلیت استفاده از ارتباطات آنی در انواع مرورگرها


تنها مرورگرهایی که از این تکنولوژی پشتیبانی نمی کنند اینترنت اکسپلورر وسافاری هستند. برخی بر این باورند که مایکروسافت به منظور گسترش تکنولوژی خود از طریق اسکایپ حاضر به پشتیبانی از این تکنولوژی نشده است، اما این شرکت نیز به جمع حمایت کنندگان از این تکنولوژی پیوسته است. طبق گزارش TMC، شرکت مایکروسافت قابلیت ارتباطات آنی (Real Time Communication) را به مرورگر اینترنت اکسپلورر خود افزوده است. با این حال مرورگر سافاری تنها بر روی پلاگین های خود از آن پشتیبانی می کند.
تکنولوژی در ۱۰ سال آینده با امروز چه تفاوت هایی خواهد داشت؟ گزارش ها نشان داده‌اند که سرویس‌های ارتباطی با در اختیار گذاشتن ارتباطات به تجارت وارد عرصه رقابتی تنگاتنگی با شرکت‌‌های مخابراتی شده اند.
اگر ارایه دهندگان OTT بتوانند سرویس های خود رابه گونه ای ارایه دهند که بتوان از آن ها به آسانی استفاده کرد، خواهند توانست در تحقق اهداف آن دسته از کسب و کارهایی که آرزوی جهانی شدن را در سر می پرورانند موثر واقع شوند. استفاده از تکنولوژی cloud این امکان را به شرکت ها خواهد داد که داده های سازمانی خود را مدیریت کرده، از هر مکان و بر روی هر دستگاه از مرورگر خود استفاده نمایند.
آینده تکنولوژی WebRTC دقیقا مشخص نیست. این تکنولوژی ممکن است در آینده دیگر قابلیت های ارتباطی را نیز درگیر کرده و با آن ها همگام شود. توانایی این تکنولوژی در تامین صوت و تصویر و برقراری کنفرانس های ویدیویی برای انواع کسب و کار استفاده آن را امری ضروری می نماید.هیچ شکی نیست که تکنولوژی “وب آر
تی سی” یکی از تکنولوژی هایی است که در ۱۰ سال آینده مورد استفاده قرار می گیرد. تنها پرسشی که در این میان باقی خواهد ماند آن است که آینده صنعت مخابرات و نقش تجارت در مدیریت سرویس های ارتباطی خود چیست.
این هفته نمایشگاه و کنفرانس WebRTC در سان جوز کالیفرنیا برگزار شد. در این نمایشگاه عناوین بی شماری در ارتباط با WebRTC بیان گردید. این عناوین بیشتر در مورد بازاریابی حال حاضر و پتانسیل های پیش روی آن بوده است. بحث هایی چون محافظت از خود در دنیای WebRTC و نرم افزارهای متن باز و M2M برای WebRTC از جمله مواردی بود که در این گرد همایی مطرح گردید.
 
هر آنچه پیرامون این رویداد در حال اتفاق است را دنبال کنید.