فروشندگان مراکز تلفن سانترال باید به سمت ویپ بیایند

فروشندگان مراکز تلفن سانترال باید به سمت ویپ بیایند

با این که به طور روزافزون، به محبوبیت ویپ و انواع مختلف برنامه های تلفن اینترنتی، افزوده می شود، تعداد کمی از فروشندگان همچنان از ویپ اجتناب می کنند. به نظر می رسد این بی رغبتی ریشه در این دارد که آن ها نگرانند با ورود به کسب و کارهای متعدد، نتوانند در هیچ یک موفق شده و قدرتی که پیش از این داشتند را نیز از دست بدهند.
اما واقعیت این است که فروشندگانی با این طرز تفکر، هر روزه فرصت های کسب و کار بی شماری را از دست می دهند چرا که کسب و کار ویپ با سرعت باور نکردنی در حال پیشرفت و فراگیرشدن است. دلیل این فراگیری هم مشتریانی هستند که همیشه به دنبال جایگزین های ارزانتر و منعطف تر از سیستم های مخابراتی و تلفن های سخت افزاری می باشند.
Asterisk-VoIP-Hosted-PBX-A-Cisco-Training-Course
در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به دنبال آن هستند که به جای خریداری سرور در سازمان خود، ایمیل و برنامه های خود را بر روی سرورهای اختصاصی سایر شرکت ها قرار دهند. با حرکت شرکت ها به سوی ابر، منطقی است که فکر کنیم این شرکت ها از سیستم های سخت افزاری تلفن نیز اجتناب خواهند کرد.
با توجه به این که شرکت ها به دنبال سرویس های میزبانی شده هستند پس طبیعی است که برای سیستم های تلفن خود نیز به دنبال نوعی سرویس میزبانی شده باشند. این روند رو به رشد، دو گزینه پیش پای فروشندگان گذاشته است، چشم پوشی کردن از ویپ یا رفتن به سمت آن و بهره مندی از مزایای بی شمار آن.
اما اگر این ارائه دهندگان، به طور کامل از ویپ چشم پوشی کنند، نه تنها درآمد، بلکه مشتریان خود را نیز از دست خواهند داد. اگرچه بعضی از این فروشندگان، ویپ را تهدیدی برای خود می دانند اما باید آن را به عنوان فرصتی ناب دیده که می تواند برای آن ها، مشتریان بیشتر، سود بیشتر و انعطاف پذیری را به ارمغان بیاورد. واضح است که تصمیم ارائه سرویس ویپ ممکن است در ابتدا مشکل به نظر برسد اما اگر این شرکت ها با ارائه دهندگان ویپ، مشارکت کنند، تغییرات حاصل از این تصمیم، بارها کم هزینه تر خواهد بود.