۱۰ شرکت مخابراتی برتر جهان در سال ۲۰۱۷

۱۰ شرکت مخابراتی برتر جهان در سال ۲۰۱۷

۱۰ شرکت مخابراتی برتر جهان در سال ۲۰۱۷

⬅️ در حالی که تقاضای روزافزون و بسیاری در دنیا برای سرویس های مخابراتی و ارتباط بی سیم وجود دارد، نگاهی به ۱۰ شرکت برتر که ارزش هر کدام از آنها بیشتر از ۵۰ میلیارد دلار است، می تواند جالب باشد.

۱٫ China Mobile Limited
شرکت چینی، که مقر آن در پکن است با درآمدی معال ۵۲٫۷ میلیارد دلار و ۲٫۸ میلیارد دلار سود خالص، بدون شک بزرگترین، در میان شرکت های مخابراتی در جهان است. ارزش بازار این شرکت ۲۸۰ میلیارد دلار است.

۲٫ Verizon Communications
پس از خرید شرکت AOL از AT&T با رقمی معادل ۴٫۴ میلیارد دلار این شرکت در حال حاضر بزرگترین شرکت مخابراتی در آمریکا محسوب می شود. حوزه فعالیت آن در ۱۵ کشور مختلف، ارزش بازار ۲۰۲٫۵ میلیارد دلار و درآمد آن ۱۳۱٫۶ میلیارد دلار بوده است.

۳٫ Proximus Group
این کمپانی بلژیکی که مقر آن در بروکسل می باشد در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده و اکثر سهام آن متعلق به دولت بلژیک است. سود این شرکت با رشد ۲٫۲ درصدی ۱٫۵۰۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ بوده است.

۴٫ Vodafone
این کمپانی انگلیسی که از شناخته شده ترین برندها در دنیاست از این مزیت به خوبی استفاده می کند. ۴۴۰ میلیون مشترک و بیش از ۱۰۰ هزار کارمند دارد. شرکت که مقر آن در لندن است با ارائه سرویس در ۱۵۰ کشور جهان، یکی از گسترده ترین ضرایب نفوذ در عرصه بین المللی را داراست. ارزش آن ۸۸ میلیارد دلار، ۲ میلیارد دلار سود خالص و درآمدی معادل ۴۲٫۲۰ میلیارد در سال ۲۰۱۶ داشته است.

۵٫ Telenor
یکی از شرکت های اسکاندیناوی استثنایی که با فعالیت در عرصه های بین المللی، رشد بسیار چشمگیری میان بزرگان این صنعت داشته است. این کمپانی با سابقه ای بیش از ۱۶۰ سال در سال ۱۸۵۵ در نروژ تاسیس شد و در حال حاضر ۳۸۰۰۰ کارمند دارد. تا ماه مه ۲۰۱۶ ارزش بازار آن ۲۴٫۶ میلیارد دلار و میزان فروش آن ۱۵٫۵۷ میلیارد دلار بوده است.

۶٫ Nippon Telegraph & Telephone
کمپانی ژاپنی تلگراف و تلفن نیپون نیز طی سالیان گذشته تلاش نموده است که خود را به عنوان یکی از پیشروان در عرصه بین المللی مطرح نماید. بزرگترین سرویس دهنده در ژاپن از حمایت بی دریغ دولت بهره مند است. درآمد این شرکت ۱۰۴٫۷ میلیارد دلار و سود خالص آن ۵٫۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ بوده است. ارزش آن هم حدود ۷۱٫۵ میلیارد دلار است.

۷٫ Swisscom AG
کمپانی سوییسی که در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده از شرکت های رده بالا در جهان است. درآمد آن ۱۱٫۴۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ بوده و مقر آن در شهر Worblaufen است.

۸٫ Deustche Telekom
این شرکت آلمانی از دیگران بازیگران دنیای مخابرات است که باید روی آن حساب کرد. با بیش از ۱۵۱ میلیون مشترک، ۳۰ میلیون خط ثابت دارد که بیش از نیمی از آنها از طریق پهنای باند اینترنت عرضه شده اند. در بیش از ۵۰ کشور جهان حضور دارد و تعداد کارمندان آن ۲۲۰ هزار نفر است. ارزش آن تقریبا ۸۵ میلیارد دلار بوده و رکورد سود آن در سال ۲۰۱۶ به میزان ۳٫۶ میلیارد دلار از درآمدی معادل ۷۷٫۲۹ میلیون دلار بوده است. این کمپانی به اولین ها مشهور است و اولین تلفن مبتنی بر سیستم عامل فایرفاکس را در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. در پی آن شبکه ای کاملا بروز و استاندارد شده را در اروپا راه اندازی نمود.

۹٫ Telefonica
این شرکت اسپانیایی با ارائه سرویس در ۲۱ کشور جهان من جمله اروپا و آمریکای لاتین، دارای ۱٫۵ میلیون سهامدار است. درآمدی معادل ۵۶٫۵۵ میلیارد دلار و سودی معادل ۳٫۲۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ داشته و ارزش بازار آن در سال ۲۰۱۵، ۷۲٫۳ میلیارد دلار بوده است که آن را به یکی از بزرگترین ها در بازار امروز تجارت تبدیل می کند.

۱۰٫ Telstra Corporation
این کمپانی رسما دولتی، در حال حاضر بزرگترین شرکت مخابراتی در استرالیاست که تنها در این کشور ۱۶٫۹ میلیون مشترک دارد. شرکت در سال ۲۰۱۶ درآمدی معادل ۱۹٫۸۳ میلیارد دلار و سودی معادل ۴٫۲۴ میلیارد دلار داشته است.

⚪️ خلاصه کلام
تقاضای سهولت در ارتباطات که تامین کننده بخش عظیمی از نظم نوین جهانی است، عمدتا توسط پیشرفت های تکنولوژیکی و گرایش به سمت جهانی شدن صورت می پذیرد.