نسخه ۱۴ استریسک رونمایی شد

نسخه ۱۴ استریسک رونمایی شد

cytco-asterisk-astericon

 شرکت دیجیوم در نمایشگاه سالیانه Astricon از نسخه جدید استریسک رونمایی کرد. استریسک ۱۴ همان مسیر ورژن های ۱۲ و ۱۳ را ادامه داده اما پیشرفت های بسیاری داشته است.
احتمالا مهمترین تغییرات در زمینه API مدیا می باشد. در این نسخه مدیا می تواند بنا به درخواست از طریق وب سرویس پخش شود و یا برای پخش شدن در آینده ذخیره (Cash) گردد. همچنین پیشرفت هایی در ARI (Asterisk RESTFUL Interface) حاصل شده است. در نسخه های قدیمی امکان ضبط زنده مکالمات وجود داشت اما دسترسی به صوت ضبط شده از طریق ARI امکان پذیر نبود و برای این منظور می بایست از نرم افزار های کمکی استفاده می شد.
همچنین فرآیند زمان بندی پخش مدیا که برای برنامه نویسان بسیار پیچیده بود، اکنون با اجرای یک دستور ساده انجام می شود.
تغییرات انجام شده نظیر بهبود قابلیت های سرویس دامین توجه شرکت دیجیوم را به مشکلات کاربران و درخواست های آنان نشان می دهد.

🔹 آقای مت فردریکسون مدیر پروژه استریسک در دیجیوم می گوید: برای مدیران استفاده از استریسک در محیط های پرظرفیت و یا دارای مقیاس پذیری زیاد، افزونه ها و قابلیت های نسخه ۱۴ بسیار قابل توجه هستند.
ایشان می افزاید افزایش قابلیت های مدیا، ساخت خدمات انعطاف پذیر رسانه ای را آسان تر نموده و باعث کاهش بار و هزینه های مربوط به اجرا و نگهداری می شود. بهبود DNS در استریسک ۱۴ به آن امکان بکارگیری هرچه بیشتر در شبکه های پیشرفته را می دهد.
ما به دلیل داشتن چنین اجتماعی از توسعه دهندگان که باعث موفقیت بزرگ استریسک شده اند، بسیار خوشبختیم.