ارمغان Esna برای Avaya و مشتریان به گفته محمد نظارتی

ارمغان Esna برای Avaya و مشتریان به گفته محمد نظارتی

Avaya در ماه می، کسب همکاری در زمان واقعی و ارتباطات تجاری فن آوری های Esna را به اتمام رساند. Esna  از شرکت  های فن آوری تابعه است که تماما متعلق به Avaya بوده، و مقر آن در ریچموند هیل، انتاریو است. این شرکت پیشرو در ارائه راه حل های مستقر ارتباطاتی و همکاری ها در زمان واقعی است.

در نمایشگاه ITEXPO، رئیس سابق Esna، چگونگی تلفیق شرکت های نوپایی که موجب اصطکاک تجارب ارتباطات یکپارچه شده اند را تشریح کرد.

Avaya-Acquires-Esna

محمد نظارتی، که اکنون مدیر و معاون برنامه های کاربردی اینترنت و ارتباطات یکپارچه در Avaya است، گفتگوی خود را با تأکید بر این نکته آغاز کرد که قدرت رایانش دستگاههایی که امروزه در زندگیمان به کار می بریم، بسیار فراتر از کامپیوتر هایی است که سازمان ناسا برای ارسال اولین انسان به کره ماه از آن استفاده کرد. این دستگاهها مردم را به شیوه ای از زندگی همیشه در دسترس ، عادت داده اند.

نظارتی  اشاره کرد که در واقع، تلفن همراه به عاملی جدایی ناپذیر از زندگیمان تبدیل شده است. در حالی که۷-۶ میلیارد نفر در جهان به تلفن های همراه دسترسی دارند، تنها ۴٫۵ میلیارد نفر به سرویس های بهداشتی قابل استفاده، دسترسی دارند. او همچنین به رشد دست کم دو راه ارتباطاتی اشاره کرد. در سال ۲۰۰۰ هر روزه ۱۲ میلیون ایمیل ارسال می شد اما امسال این رقم به ۲۰۴ میلیارد ایمیل رسیده است.

استفاده از پیام های متنی، که نوعی از تبادل اطلاعاتی در زمان واقعی محسوب می شوند، به جای ذخیره و ارسال فن آوری رواج یافته و از رشدی چشمگیر برخوردار بوده که این رشد همچنین در حال افزایش است. در ماه ژوئن سال ۲۰۰۰، حدود ۱۲ میلیون پیام نوشتاری ارسال شده که این تعداد در ژوئن ۲۰۱۴ به  ۵۶۱ میلیارد رسیده است. این روند حاکی از این واقعیت است که مردم به “در دسترس بودن” گرایش دارند و سعی می کنند خود را در هر زمان  و مکانی در دسترس دیگران قرار دهند.

گرایش به سمت رایانش ابری، موضوع دیگری است که آقای نظارتی به آن اشاره کرد. وی به محبوبیت سرویس های مبتنی بر ابر مانند Salesforce برای CRM (با ۱۲ میلیون کاربر)، Jive برای همکاری های اجتماعی (با ۱۵ میلیون کاربر) و خدمات دیگری که مبتنی بر درخواست کاربران بوده و در کسب وکار مورد استفاده قرار می گیرند، اشاره کرد. گستره وسیعی از راه حل هایی که از آنها بهره می گیریم به این واقعیت اشاره می کند که همه ما از برای انجام فعالیت های تجاری، از ابزار متفاوتی استفاده می کنیم، در نتیجه هر سازمان مجموعه ای از نرم افزار های کاربردی را در دست دارد که توسط ادارات متفاوت و افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

صنعت ارتباطات یکپارچه از مردم و شرکت های تجاری انتظار دارد تا بجای ملاقات حضوری با مشتریان، به عنوان یک راه حل جامع، از تسهیلات ارتباطات یکپارچه استفاده کرده و جریان های کاری خود را مطابق با فن آوری جدید، تغییر دهند. اما فعالیت هایی که شرکت Esna  بر روی آن متمرکز شده و بواسطه Avaya به نتیجه رساند، این است که ابزارهای خود را در جریان های کاری رایج مردم تعبیه کرد.

پس از این گفتگو، محمد نظارتی و داوید پترامالا- Davide Petramala ،  نمایشی از تجربه همکاری مشترک  Avaya / Esna  را ارائه دادند.

با استفاده از این راه حل کاربران می توانند هنگام استفاده از مرورگر وب خود، همکار دیگری که آنلاین بوده را در حاشیه سمت راست صفحه خود ببینند و تنها با یک کلیک متنی را برای وی ارسال کرده یا با او تماس تلفنی بگیرد و در حین گفتگوی آنلاین  براحتی می تواند به دیدن یکی از برنامه های ارائه آنلاین رفته و گفتگویی را در آن انجام داده یا متن ارائه شده را بخواند و شخص دیگری نیز قادر خواهد بود تنها با یک کلیک در این تراکنش ها شرکت کرده و پلت فرم براحتی تشخیص می دهد که چه افرادی با هم در تعاملند.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه یک از مدیران ارشد شرکت سیتکو نیز حضور داشت و با شرکت های مختلف به گفتگو و مذاکره پرداختند. (لینک گالری تصاویر)