نکات قابل توجه در حرکت به سوی فناوری ویپ

نکات قابل توجه در حرکت به سوی فناوری ویپ

در عصر اینترنتی مدرن فعلی، باور این واقعیت سخت است که هنوز هم شرکت های تجاری وجود دارند که برای پاسخگویی به نیازهای ارتباطی خود بر خطوط ارتباطی زمینی متکی هستند. با رشد گرایش نسبتا اجباری به سمت جامعه IP، معایب خطوط تلفن ثابت بیش از پیش هویدا شده و در مقایسه با امکانات IP، خطوط ثابت تلفنی پرهزینه تر بوده و برای عملکردهای قابل استفاده در فرایند های تجاری، نامناسب بنظر می رسند.

هنگامی که زمزمه های حرکت به سمت فناوری VoIP به گوش می رسد، اولین چیزی که در نظر گرفته می شود، سرمایه گذاری مالی است. شرکت های تجاری باید با کمک یک سرویس دهنده، نیازهای خود را قبل از حرکت به سمت این فناوری بررسی کرده تا مطمئن شوند که دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارند و برای چه امکاناتی متحمل پرداخت هزینه می شوند.

voip-blog

آیا فناوری ویپ مقرون به صرفه است؟

در یک کلام، بله، اما همه سیستم ها به صورت یکسان ایجاد نشده اند. بطور کلی این تکنولوژی نیمی از صورتحساب های تولید شده با تلفن های سنتی و گاهی اوقات هم مبلغی بیش از آن را ذخیره می کند. برای شرکت های نوپا و شرکت های تجاری کوچک، پول بیشتر به معنای هزینه های کمتر است. می توانید در رابطه با هزینه های راه اندازی از جمله ویژگی های سرویس درخواستی و سایر موارد، از سرویس دهندگان بالقوه خدمات ویپ، اطلاعات کسب کنید.

آیا ویپ قابلیت حمل دارد؟

ما در یک جامعه پویا زندگی می کنیم و این موضوع برای شرکت های تجاری به این معنی است که چند نفر خارج از فیلد کاریشان و با استفاده از دستگاههای خودشان از تکنولوژی استفاده می کنند.

کسب و کارهای مدرن برای کمک به نیروی کار خود به یک ویژگی پویا نیاز دارند، بنابراین بهتر است در مورد نحوه عملکرد سرویس دهنده ویپ خود مطلع شده و اطمینان حاصل کنید که آیا قادر خواهند بود به کارمندان شما خدمات راه دور را ارائه دهند.

بیشتر سرویسها بر روی  گوشی های هوشمند فعلی و دیگر دستگاه های تلفن همراه موجود بوده و در نتیجه کسب و کارهای کوچک می توانند در هزینه های سربار صرفه جویی کنند. مزایای بکارگیری فناوری ویپ از هزینه های تماس با یک سیستم تلفنی تجاری ویپ گرفته تا گوشی های موبایل، گسترش می یابد. کارکنان می توانند در محلی با ایستگاه تلفن سنتی کاری مستقر شده و بدون اینکه هزینه هایی بیشتر را متحمل شوند، با تلفن همراهشان مکالمات کاری خود را انجام دهند.

آن این فناوری امن است؟

برخی شرکت های تصمیم گیرنده مخابراتی احساس می کنند که استفاده از VoIP نا امن است، اما حقیقت امر این است که تعداد زیادی از اقدامات دفاعی پیچیده از جمله  فایروال ها، افزونگی و رمزگذاری برای اطمینان از امنیت ثابت و قابل اعتماد وجود دارد. از سرویس دهنده خود در مورد معیارهایشان برای تأمین امنیت شما و شرکتتان کسب اطلاعات کنید.

کدام بهتر است. سرویس های میزبانی و یا مستقر در محل؟

امروزه، دیگر لازم نیست برای میزبانی سیستم خود در خانه تان، انتخابی انجام دهید. برای بسیاری از شرکت ها در هر ابعادی، میزبانی VoIP انتخاب صدا محسوب می شود. در یک مدل میزبانی شده، کسب و کار مورد نظر، تنها نیاز به سرمایه گذاری بر روی مجموعه دستگاههای تلفنی سازگار با ویپ داشته و نیازی نیست که در مورد عملیات اجرایی، نگهداری یا ارتقاء شبکه خود برای پشتیبانی از ویپ نگران باشند.

یک سیستم مستقر به سیستمی که در محل کاربر قرار گرفته است، گفته می شود به این معنی که، مشتری تجهیزات را تهیه کرده و تصمیم گرفته است که برای مدیریت و اجرای آن، بر روی نیروی کاری خود سرمایه گذاری کند. این روش انتخاب مناسبی برای شرکتها با بودجه بیشتر است که تمایل دارند همه چیز را در محل خود داشته باشند.

آخرین مورد، کارآمد بودن فناوری ویپ است. خدمات VoIP شامل مکانیزم هایی برای انتقال پست صوتی به پست الکترونیک و دیگر ویژگی های مورد استفاده در یک سیستم یکپارچه است. اگر برای تغییر سیستم خود آمادگی دارید، خواسته ها و نیازهایتان را کشف کرده و بودجه ای را به این کار تخصیص دهید تا با کمک یک سرویس دهنده مناسب خدمات ویپ، امکان بهره گیری از این تکنولوژی کم هزینه برایتان فراهم شود.