سیستم های CRM در حال رشد، به سمت ابری شدن حرکت می کنند.

سیستم های CRM در حال رشد، به سمت ابری شدن حرکت می کنند.

بر اساس آخرین تحقیقات موسسه گارتنر، سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در حال نزدیک شدن به نقطه اوج خود هستند. (گارتنر : شرکت پژوهشی و مشاوره آمریکایی است، که در زمینه ارائه خدمات برون‌سپاری، تحقیق و پژوهش و مشاوره فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند)

با ادامه رشد این سیستم و طی روند پیشرفت، شرکت گارتنر پیش بینی کرده که نسخه های پیش فرض این سیستم روز به روز کم و کمتر خواهد شد. سیستم های CRM روز به روز به سمت ابری شدن حرکت کرده و راه حل های CRM را انعطاف پذیرتر، قابل اعتماد و مقرون به صرفه خواهند ساخت و در مقایسه با نسخه های قبلی مانند سیستم های قدیمی که امروزه مستقر هستند، نیازی به نگهداری مداوم و لحظه ای نخواهد بود.

cloud-crm1

 

گارتنر پیش بینی کرده که این انتقال نسبتا به سرعت رخ خواهد داد و اعلام کرده است که: در سال آینده، تعداد زیادی از سیستم های CRM مبتنی بر ابر نسبت به سیستم های مستقر فعلی وجود خواهند داشت و انتظار می رود که در دهه آینده، این نسبت تا ۸۵/۱۵ افزایش یابد.

جوآن کوریا، نایب رئیس تحقیقات شرکت گارتنر می گوید: ” سیستم های CRM یک ضرورت برای شرکت های تجاری محسوب می شوند. و در سال های آینده در قلب ابتکارات دیجیتالی قرار خواهد گرفت. از آنجائیکه سازمان ها به دنبال یافتن راه کارهای فناوری بیشتری هستند، این تنها قسمتی از تکنولوژی است که تامین منابع مالی آن در کسب و کار دیجیتالی شرکت ها برای حفظ توان رقابتی از اهمیت خاصی برخوردار است.”

یکی از اقدامات مهم  توسعه CRM، افزایش تحویل نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) است. با توجه به نتایج شرکت گارتنر ، SaaS دربیش از ۴۰ درصد از مجموع درآمد نرم افزار CRM نقش داشته است. گارتنر می گوید: بیشتر سازمان ها درنظر دارند به سوی SaaS حرکت کنند، و به جای سیستم های قدیمی به دنبال جایگزینی با استقرار آسان هستند.

تحقیقات شرکت فورستر نشان داده که SaaS یک تمرین رو به رشد است، در حال حاضر ۱۸ درصد از سازمان ها در ایالات متحده از CRM مبتنی بر SaaS ، در کنار سیستم های قدیمی CRM خود استفاده می کنند، و ۱ درصد از سازمان ها شروع به حذف تدریجی بیشتر سیستم های قدیمی خود کرده اند.

به گزارش این شرکت تحقیقاتی ” ظهور پذیرش برنامه های Saas این پتانسیل را دارد تا در میان صنایع، مزایای چشمگیری برای شرکت های تجاری به همراه داشته باشد. از جمله سهولت و انعطاف پذیری دسترسی به اطلاعت مورد نیاز برای بهره وری.”

بسیاری از سازمان ها به دنبال خدماتی برای کمک به رشد سیستم های CRM خود و مهاجرت به پردازش ابری هستند، شرکت های تجاری می توانند همچنان به سرمایه گذاری در افزایش انعطاف پذیری و دسترسی به اطلاعات ارزشمند پرداخته و مصرف کنندگان از افزایش روابط با ارائه دهندگان خدمات خود لذت ببرید.