نسخه اسکایپ مبتنی بر وب منتشر شد

نسخه اسکایپ مبتنی بر وب منتشر شد

اسکایپ اعلام کرده است که نسخه جدید آزمایشی سرویس گیرنده مبتنی بر وب خود را با عنوان “اسکایپ برای وب” منتشر کرده است.

در یکی از پست های وبلاگ شرکت، گفته شده است: “همه کاربران در ایالات متحده و بریتانیا با مراجعه به Skype.com (یا web.skype.com) می توانند در “اسکایپ برای وب” ثبت نام کرده و بدون دانلود برنامه اسکایپ  برای رسیدن به مکالمات خود بصورت سریع، با این برنامه ارتباط برقرار کنند”.

browsers

شرکت متعلق به مایکروسافت اظهار داشت  که هدف برنامه جدید اسکایپ افرادی است که عمدتا از اسکایپ در دستگاه های تلفن همراه استفاده کرده و در عین حال مایل به استفاده از ابعاد بزرگتر آن روی صفحه نمایش بر روی کامپیوتر های عمومی در کافی شاپ ها و یا هتل ها هستند .

این برنامه از اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس متعلق به شرکت مایکروسافت پشتیبانی می کند. علاوه بر آن اسکایپ یک جدول زمانی جدید را به عنوان ویژگی های برنامه “اسکایپ برای وب” معرفی کرده است.

هنگامی که کاربران وارد سیستم شوند، می توانند با حذف نیاز به تکرارمخاطبین و مکالمات صوتی، تمام مکالمات خود را در یک مکان مشاهده کنند. این حرکت نشان دهنده انعطاف پذیری شرکت اصلی اسکایپ است. این شرکت با اجتناب از تحت فشار قراردادن کاربران در بکارگیری برنامه های خاص خود، موجب پاسخگویی بهتر به نیازهای آن ها و استفاده از برنامه های توسعه یافته مایکروسافت به بهترین نحو ممکن می شود.

این پست اظهار داشت: “اسکایپ برای وب، یک گام مهم برای اسکایپ است که ما را به سوی اجرای فن آوری ایجاد ارتباطات در زمان واقعی (RTC) در وب سوق می دهد. اما این قضیه به اندازه مراجعه ماهیانه صدها میلیون نفر از کاربران به سایت Skype.com حائز اهمیت بوده و نشان می دهد که همچنان مردم تمایل زیادی به برقراری تماس و پیام رسانی از طریق این سایت را دارند. ما می دانیم دسترسی به مکالماتتان برای شما چقدر مهم است و این برنامه به شما کمک می کند در هر زمان ارتباط شما برقرار باشد”.

در کنار این قضیه ممکن است راحتی استفاده از آن و عدم اجبار افرادی که به روند قدیمی عادت کرده اند، باعث شود که کاربران سنتی در نصب هیچ برنامه جدیدی به زحمت نیفتند. اسکایپ، VoIP را برای عموم مردم به ارمغان آورده و با توجه به کاربر محور بودنش و دامنه وسیع کاربران ، همان کار را برای WebRTC نیز انجام می دهد.