شبکه ۵G کره جنوبی، ارمغان همکاری ALCATEL-LUCENT

شبکه ۵G کره جنوبی، ارمغان همکاری ALCATEL-LUCENT

 

ALCATEL-LUCENT در تاریخ ۱۹ ماه مه اعلام کرد که با ارائه دهنده سرویسهای مخابراتی کره جنوبی -KT همکاری خواهد کرد تا مرحله آزمایشی فن آوری که به معرفی شبکه های تلفن همراه ۵G  و زیرساخت آن در این کشور می پردازد را شروع کرده که این تست و اجرای کامل فن آوری مذکور به پاسخگویی نیازهای ناشی از ارتباطات گسترده در آینده منجر خواهد شد .

همکاری فیمابین  با تمرکزAlcatel-Lucent  بر تکنولوژی مجازی سازی دسترسی به شبکه های رادیوی (vRAN)، که در کنگره جهانی موبایل سال جاری راه اندازی شده است، آغاز خواهد شد. vRAN کمک می کند تا اپراتورها بتوانند، تغییرات مشتریان، تحولات بازار و نیازهای محیطی، افزایش عملکرد شبکه و هزینه های پایین تر را برآورده کنند.

iOT-M2M

به گفته وزارت علوم، فناوری اطلاعات و ارتباطات و برنامه ریزی های آتی درکره جنوبی ، در پایان فوریه ۲۰۱۵، ۷۲ درصد از مشترکان تلفن همراه، کاربران گوشی های هوشمند بوده اند.

مخابرات کره جنوبی در نظر دارد ۵G را برای مشترکین خود را در پهنای باند بالا و با کیفیتی مناسب ارائه دهد. به این منظور، روابط  Alcatel-Lucent و مخابرات کره جنوبی  توسعه خواهد یافت و با مشارکت آنها فن آوری هایی از جمله  امکان دسترسی  پهنای باند بالای تلفن همراه، مجازی سازی کارکردهای شبکه ای (NFV) و شبکه های تعریف شده نرم افزاری  (SDN) برای ساختارهای شبکه ای و واسطهای ۵G مورد آزمایش قرار خواهد داد.

چی ایل یو-Chi Il Yoo، رئیس ALCATEL-LUCENT در کره اظهار داشت : “ما با چشم انداز مخابرات کره جنوبی و دید آن به آینده کاملا هم مسیر بوده و در کمک به این سازمان در تحول و ارتقاء شبکه ای راهبردی مربوط به  آن متعهد هستیم”.”ما شاهد فناوری های NFV، از جمله vRAN به عنوان گامی حیاتی در این تکامل بوده و از طریق همکاری با KT بر برتری و پیشگام بودنمان در این حوزه بیشتر تاکید می کنیم”.

در صورتی که پیش بینی های انجام شده دقیق باشند، با توجه به گستردگی تقاضا برای انتقال اطلاعات از طریق گوشی های هوشمند تلفن همراه، تنها راه پیش رو، ادامه فعالیت ها و خدمات در این زمینه خواهد بود و در آینده تنها باید به پیشرفت در این زمینه اندیشید.

به منظور ایجاد شبکه های (IOT (License on Transfer و (M2M (Machine-to- Machine که بشدت متمایل به توسعه بوده و بسرعت در حال گسترش هستند، برخی از تحلیلگران بر این باورند که فناوری ۵G با سرعت، ظرفیت و انعطاف پذیری بالای خود مورد نیاز خواهد بود.

دانگ میون لی- DongMyun Lee ، مدیر فناوری و معاون ارشد سازمان مخابرات کره جنوبی اظهار داشت:” مخابرات کره جنوبی، ALCATEL-LUCENT  را به عنوان یکی از پیشگامان بین المللی vRAN و SDN به رسمیت می شناسد”.”ما مشتاق به استفاده از فن آوری vRAN و SDN ارائه شده توسط ALCATEL-LUCENT هستیم که در پیاده سازی معماری ۵G که بعنوان هدف GiGatopia ما تعریف شده است، کمک می کند”.