مشتری مداری در بازار رقابت

مشتری مداری در بازار رقابت

مشتریان در دنیای کسب و کار بالاترین جایگاه را دارند: چشم انداز CRM در سال ۲۰۱۵
در بازار رقابتی امروز تنها راه دوام و پایداری روابط با ارایه بهتربن نوع خدمات به مشتریان امکان پذیر است.همه شرکت ها برآنند که با جذب مشتری به یک برند در حوزه فعالیت خود تبدیل شوند.
شرکت هایی که در این زمینه موفق بوده اند رمز موفقیت خود را در اولیت قرار دادن مشتریان عنوان کرده اند. این نوع شرکت ها ابتدا به مشتری می اندیشند و سپس به آینده روابط کاری.

رقابت برای جذب مشتری

رقابت برای جذب مشتری


این نتایج بر اساس آخرین نسخه منتشر شده  توسط شرکت Ovum در بخش روندهای نظارتی ۲۰۱۵ یعنی گزارش‌دهی توسط CRM به دست آمده است. امروزه بیشتر کسب و کارها بر روی بررسی و مطالعه مشتریان خاص و آگاهی از نیازها و خواسته های آن ها تمرکز کرده اند. مدیران تجاری بر آنند که پیش از به وجود آمدن نیازها آن ها را پیش بینی و برای هر دسته برنامه ریزی کنند. دستیابی به این نتیایج مسلما به آسانی انتخاب یک راهکار CRM نخواهد بود. شخصی سازی و فهم این نیازها کلید اصلی تجارت موفق در دنیای امروز است.
جرمی کوک (Jeremy Cox) تحلیلگر و نویسنده این گزارش معتقد است که پایه ریزی یک CRM موفق یک استراتژی است که مستلزم نگاهی عمیق به مشتری و تلاش برای دریافت انتظارات، رفتارها، خواسته ها و نیازهای وی می باشد.
CRM

CRM


به طور کلی شرکت ها می بایست تمام تلاش خود را به منظور در اولویت قرار دادن مشتریان به کار گیرند. با رعایت این اصل آن ها می توانند از موفقیت خود اطمینان داشته باشند.
برای موفقیت از طریق استفاده از CRM، شرکت ها به رویکردی تازه در مورد مشتری مداری نیازمند هستند. این رویکرد باید بتواند مدیران شرکت ها را به سمت آگاهی از نیازهای مشتریان و انتظارات آن ها سوق دهد. مدیر عامل ( نه مسیول بازاریابی، فروش و یا هر فرد دیگری) شرکت مسئولیت نهایی این کار را برعهده خواهد داشت.
سایر روندهای مهم CRM بنابه گفته Ovum حاکی از آن است که چشم‌انداز سال ۲۰۱۵ شامل تمرکز بیشتر بر روی سخت افزارها و نرم افزارهایی است که با سرعت به نیازهای مشتریان پاسخ می دهند. این قابلیت با استفاده از پیش بینی نیازها و فراهم آوردن امکاناتی به منظور تصمیم‌گیری های بهتر امکان پذیر خواهد بود. شرکت ها همچنین می توانند با استفاده از این قابلیت درهر لحظه به تجاربی شخصی و مرتبط با حوزه کاری خود دست یابند.
درپایان، با مرتبط ساختن رایانش ابری (cloud)  با گردش ‌کار و بهبود عملکرد توابع CRM و فن‌آوری‌هایی نظیر دستگاه‌های  قابل پوشیدن (wearable devices)، شاهد قابلیت های بیشتری از رایانش ابری خواهیم بود. همچنین پیش بینی می شود  فناوری ” اینترنت اشیاء”  (IoT) ( فناوری استفاده از اینترنت در اشیاء)  بتواند با اثبات راهکارهای تازه خود به منظور نیل به اهداف CRM، نشان خود را در عرصه مشتری ‌مداری به ثبت برساند.