بانک های انگلستان به زودی برای مراکز تماس خود از سرویس ویدیویی نظیر اسکایپ استفاده خواهند کرد.

بانک های انگلستان به زودی برای مراکز تماس خود از سرویس ویدیویی نظیر اسکایپ استفاده خواهند کرد.

بانک بارکلیز معتقد است که می توان از  ایجاد مراکز تماسی متمایز از رقبا ؛که سرویس های جدیدی همانند Skype را برای برقراری تماس مشتریان با پرسنل مرکز تماس ارائه می کنند؛ به عنوان برگ برنده استفاده کرد. بارکلیز یکی از دو بانک بریتانیایی است که این نوع خدمات را در آینده‌ای بسیار نزدیک راه‌اندازی خواهد نمود.
به طور هم زمان، افراد دیگری نیز وجود دارند که معتقدند بارکلیز با ارائه چنین فن‌آوری خدمات بانکداری را با جهشی سریع مواجه می سازد . این افراد بر این باورند که بارکلیز با ارائه بسیاری از ابزارهای (گجت) جدید شعب خود را تعطیل خواهد کرد و این  چنین توافقی به معنی تنها گذاشتن مشتریان قدیمی خواهد بود. مایل آنلاین در گزارش خود عنوان کرده که بانک در حال حاضر با چشم پوشی از چنین شکایات و اشکالاتی بر روی مزایای ارائه این سرویس جدید تمرکز نموده است.

استفاده بانک های انگلستان از اسکایپ

استفاده بانک های انگلستان از اسکایپ


اشاره به این نکته ضروری است که اسکایپ مسیر کسب و کارهای بسیاری طیف‌های مختلف تجاری – که قصد بهره گیری از مزایای برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی از طریق اسکایپ داشته اند- را تغییر داده است. ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه نیز تلاش هایی جدی به منظور نسخه برداری از خدمات عرضه شده انجام داده اند.
بارکلیز مدعی شده است که سرویس شبه اسکایپ وی روزانه ۲۴ ساعته و هفته ای ۷ روز در دسترس خواهد بود. بانک عنوان نمود که مشتریان می توانند از منازل خود و یا در حین حرکت به مراکز تماس دسترسی داشته باشند.سرویس بانکداری خصوصی کووتز، متعلق به رویال بانک در اسکاتلند نیز اعلام نمود که شروع به راه‌اندازی سرویس مشابهی نموده و آن را با استفاده از ۲۰۰۰ نفر از مشتریان خود آزمایش کرده است.
بانک قصد دارد که در آینده‌ای بسیار نزدیک حوزه خدمات این سرویس را برای ۷۲۰۰۰ مشتری خود توسعه دهد. به گفته بارکلیز، تعداد دارندگان حساب تا پایان سال به بیش از ۱۲ میلیون نفر خواهد رسید.