سیاست های بدون محدودیت و باز، بحرین را به کشوری مناسب برای کسب و کار مبتنی بر VOIP تبدیل کرده است

سیاست های بدون محدودیت و باز، بحرین را به کشوری مناسب برای کسب و کار مبتنی بر VOIP تبدیل کرده است

بنابر مقاله منتشر شده توسط Systems REVE که یکی از ارایه دهندگان زیرساخت های ویپ است سیاست های آینده نگرانه در مورد ارتباطات از راه دور و همچنین محیط مساعد کسب و کار، بحرین را به بهترین کشور خاورمیانه برای سرمایه گذاری بر روی VOIP  تبدیل کرده است.

استفاده از VoIP در کسب و کار

استفاده از VoIP در کسب و کار


بحرین به عنوان نخستین کشور در خاورمیانه محدودیت ها را از بازار ارتباطات از راه دور خود برداشته است. بنابرمقاله REVE بحرین در سال ۲۰۰۴ وارد بازار رقابت شد. این کشور با برداشتن محدودیت ها و کاهش برخی مالیات های منطقه ای در بسیاری موارد اجازه مالکیت کامل را به افراد و سازمان ها محول کرده است.
بنابر گفته REVE، این کشور دارای زیرساخت های شبکه ای جامد و سرعت انتقال ۴G در سال ۲۰۱۳ است. همچنین در حال حاضرسرعت دانلود با استفاده از ویپ ۱۰۰ مگا بیت بر ثانیه بیشتر ازسرعت شبکه تلفن همراه پیشین ( ۳G) است.
مقاله REVE همچنین تاکید دارد که سیاست های تجارت آزاد بحرین، زیرساخت های پیشرفته موجود برای رد و بدل کردن اطلاعات و بخش ارتباطات و فناوری (ICT)، این کشور را از سایر کشورهای خاورمیانه مجزا ساخته به طوری که می توان از آن هم به عنوان یک بازار پر رونق داخلی و هم به عنوان پایه ای برای دسترسی به بازار رو به رشد منطقه ای بهره گرفت.
Bahrain-Best Country for VoIP Investment

بحرین بهترین کشور خاورمیانه برای سرمایه گذاری VoIP


مشتریان تلفن های همراه به طور روز افزونی در حال رشد هستند به طوریکه در بحرین تعداد مشترکین این سرویس به ۲,۲۵۰,۰۰۰ رسیده و این درحالی است که کل جمعیت این کشور ۱,۳۳۲,۰۰۰ است . این اعداد نشان دهنده نفوذ ۱۸۲ درصدی استفاده از تلفن های همراه در این کشور می باشد.
از این میان، حدود ۱ میلیون نفر از جمله مشترکین فعال خدمات تلفن همراه می باشند که اغلب آن ها ( ۸۲%) دارای سیم کارت های اعتباری هستند.
درحالی که ۴۵ درصد مردم این کشور ترجیح می دهند که برای برقراری تماس از تلفن های همراه استفاده کنند، بنابر تحقیق مقاله REVE، ۳۰ درصد علاقه مند به استفاده از VOIP و ۲۵ درصد باقی مانده تمایل به استفاده از call shop دارند. برای ارایه دهندگان خدمات ویپ، بهره گیری Call Shop ها از این سرویس می تواند خود به عنوان یک فرصت تلقی شود.
یاسرعرفات مالک Smart Network و ارایه دهنده خدمات ویپ می گوید: ” من بحرین را برای ارایه خدمات خود برگزیدم چرا که هم جمعیت زیادی دارد و هم تحت پوشش سیاست های آزاد دولتی است.  این کشور تنها کشور خاورمیانه است که استفاده از سرویس ویپ در آن قانونی است. جدا از این مطالب، به دلیل بسترهای ارزان انتقال اطلاعات و دسترسی آسان به شبکه پرسرعت ۴G درصد کاربران اینترنت نیز در این کشور زیاد است. به همین دلیل من توانسته ام کسب و کار خود را با موفقیت راه اندازی کنم.”
عرفات در ادامه گفت که نزدیک به ۷۰ درصد کل درآمد وی در کشور بحرین تامین می شود. او معتقد است که کشور بحرین از جمله کشورهای بزرگ در عرضه خدمات ویپ است.
بنابر مقاله REVE هزینه خدمات ویپ به نسبت سایر خدمات شبکه های تلفنی بسیار کمتر است، به همین دلیل بیشتر مردم بحرین برای برقراری تماس های بین المللی خود از ویپ استفاده می کنند.