موسسات کوچک و سیستم های یکپارچه ارتباطی آن ها

موسسات کوچک و سیستم های یکپارچه ارتباطی آن ها

علاوه بر ویژگی هایی از جمله پویایی، سودمندی و مقرون به صرفه بودن که سیستم های یکپارچه ارتباطی در اختیار SMB ها (کسب و کارهای کوچک و متوسط) قرار می دهند، برقراری ارتباطات صوتی از طریق پیام آنی، فکس،کنفرانس و بسیاری ویژگی های پیشرفته دیگر مراکز تلفن (PBX (Private Branch Exchange موارد دیگریست که شرکت ها از آنها بهره مند می شوند. پیشرفت هایی که بر اثر این فناوری ها در کسب و کار به وجود آمده موجب ارتقا بازار ارتباطات یکپارچه شده است. در واقع پیش بینی می شود که بازار ارتباطات یکپارچه سیار با توجه به نرخ رشد سالانه (CAGR) رشدی در حدود ۳۰% داشته باشد و از ۵٫۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ به ۱۷٫۳۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ برسد.  به علاوه، اکثریت قابل توجهی از بهترین مجریان ارتباطات یکپارچه (UC) در سال اول با بازگشت سرمایه اولیه شان به عنوان سود مواجه بوده اند.
 
اجازه دهید به بررسی چرایی سودمند بودن راهکارهای ارتباطات یکپارچه برای SMB ها بپردازیم:

  • دسترسی به سرویس های کسب و کار حتی خارج از محیط کار: هنگامی که شرکت شما روش های خود را به راهکارهای پیشرفته ارتباطات یکپارچه تغییر دهد خواهد توانست قابلیت تحرک و پویایی را تجربه کند. با استفاده از این راهکارها می توان تلفن های محل کار را بر روی چندین دستگاه پیکربندی نمود به طوری که تلفن شرکت بر روی تمامی آن دستگاه ها به طور همزمان کار کند. به طور مثال می توان تلفن های اداری را بر روی موبایل های شخصی افراد پیکربندی کرد تا کارکنان هیچ یک از تماس های مهم را ( به دلیل نبودن در پشت میزکار خود) از دست ندهند.به طور مشابه کارکنان نیز می توانند صرف نظر از محل استقرار خود به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی داشته باشند. اگر شرکت شما یکی از شرکت های ارایه دهنده خدمات است و کارکنان شما دایما در مسیر رفت و آمد هستند، می توانیدبا استفاده از این فناوری به کارکنان خود شرایط دسترسی به  ارتباط مقتضی با مکان را ارایه دهید. مشتریان به این نوع دسترسی های ثابت بسیار علاقه مند می باشند.

 

  • هزینه ها و صورتحساب های کمتر: هنگامی که شما عواملی چون تجهیزات، نرم افزارهای مورد نیاز و هزینه های شخصی را برای SMB ها درنظر می گیرید ارتباطات یکپارچه مبتنی بر هاست نسبت به راهکارهای پیشین هزینه کمتری دارند. به علاوه، UCaaS (استفاده از نرم افزار و برنامه های کاربردی برای ارائه خدمات) به SMB ها کمک می کند به گونه ای که آن ها را از مدیریت سیستم های تلفنی معاف می دارد.

 

  • افزایش بهره وری کارکنان: کارکنان می توانند از میان شیوه های ارتباطی روشی را برگزینند که در بسیاری موارد هم به نفع مشتریان و هم به نفع شرکای تجاری است. کلیه این قابلیت ها موجب ارتقا بهره وری کارکنان می گردد چرا که آن ها خواهند توانست اطلاعات خود را از هر مکان با سرعت بیشتری دریافت کرده و با سرعت بیشتری تصمیم گیری نمایند. اگر کارکنان شما بتوانند از وسیله ای استفاده کنند که خود برای کارشان انتخاب کرده اند میزان رضایت شغلی نیز افزایش خواهد یافت.

 

ویژگی های ارایه شده توسط UC به SMB ها

ویژگی های ارایه شده توسط UC به SMB ها


 
همگام سازی یکپارچه با CRM: راهکارهای بسیار پیشرفته به شما اجازه دسترسی به گزارش ها و آمار ها را خواهند داد. با این آگاهی شما می توانید برای کسب و کار خود بهتر تصمیم بگیرید. پیدا کردن سیستمی که توانایی همگام شدن با پلت فرم CRM شما را داشته باشد، به کارکنان این قابلیت را خواهد داد که از دیدگاه مشتریان و نوع ارتباط آن ها با شرکت آگاهی کامل پیدا کنند. نتیجه همگام شدن با CRM این است که عوامل شما قادر خواهند بود تجربیات مشتریان خود را انتقال دهند.
 
آیا کسب و کار شما آمادگی تغییر برای دریافت راهکارهای UC را دارد؟ افکار و نظرات خود را با ما در میان گذارید.