سرویس های VOIP به زودی در دسترس کاربران واتس آپ قرار خواهد گرفت

سرویس های VOIP به زودی در دسترس کاربران واتس آپ قرار خواهد گرفت

برای کاربران واتس آپ (WhatsApp)، خبرهای خوبی داریم: تماس های مبتنی بر سرویس VOIP در راه است. بسیاری بر این باورند که نرم افزارهای OTT معرف سرویس VoIP هستند. با توجه به محبوبیت این نرم افزارها و تلاش برای ماندن در بازار رقابت با سایرین، هر دو تماس مبتنی بر IP و صوت ارایه خواهد شد. پس از آنکه واتس آپ توسط فیس بوک (Facebook) خریداری شد، گمانه زنی ها افزایش یافت. در پی این گمانه زنی ها در هفته گذشته واتس آپ قابلیت های در حال توسعه خود را تایید کرد.
با اینکه بیانات واتس آپ در این مورد چندان واضح نبود، CEO اعلام کرد که توسعه دهندگان این شرکت در حال کار بر روی سرویسVOIP هستند. این سرویس ها به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۵ در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت. وی همچنین تاکید کرد در این راستا برخی مشکلات تکنیکی وجود داشته که بر روی فرآیند نشر تاثیر گذاشته است. با این حال کاربران می توانند منتظر ارایه این خدمات بر روی واتس آپ باشند.

سرویس های ویپ VoIP

سرویس های ویپ VoIP


واتس‌آپ در گذشته ادعا کرده که قصد رسیدن به رکورد یک میلیارد کاربر را دارد، که این امر پیرو آنچه که فیسبوک تا کنون کسب کرده حتی برای مقادبر بیش از این تعداد کاربر نیز محتمل است. قابلیت برقرای تماس صوتی از طریق اپلیکیشن، رویکرد متفاوتی خواهد بود؛ به طوری که گروه جدیدی از کاربران مشتاق را برای استفاده از سرویس‌های تماس صوتی ارزان قیمت و یا رایگان شامل خواهد شد. اضافه شدن این دسته از کاربران در نهایت منجر به ترقی شرکت می شود.
با توجه به آنچه گفته شد، این اپلیکیشن قدری محدود می‌باشد؛ یعنی با وجود عرضه خدمات پیام‌رسانی آنی و همچنین ارسال پیام‌های صوتی و تصویری،از تماس صوتی زنده پشتیبانی نمی‌کند و این در حالی است که بسیاری از رقبای آن در فضای اپلیکیشن OTT این کار را پیشتر انجام داده‌اند. اسکایپ (Skype)، وایبر(viber)، وی‌چت(Vchat)، لاین(Line)، تانگو (Tango) و دیگران، همگی علاوه بر خدماتی مشابه با واتس‌اپ، تماس تلفنی VoIP و چندین قابلیت دیگر را نیز ارائه می‌دهند. از این رو علاوه بر آن که اضافه شدن VoIP به فهرست خدمات واتس آپ برای کاربران این اپلیکیشن مهیج خواهد بود، به نظر می‌رسد این امر برای بقای واتس‌آپ نیز امری بسیار حیاتی تلقی می شود.