گسترش همکاری Avaya و HP منجر به ارائه خدمات یکپارچه به صورت یک بسته خواهد شد

گسترش همکاری Avaya و HP منجر به ارائه خدمات یکپارچه به صورت یک بسته خواهد شد

در حوزه ارتباطات یکپارچه، کماکان یک سؤال وجود دارد “این یکپارچگی در کجا قرار دارد؟” در ابر، جایی که سرویس های ارتباطی به عنوان سرویس ارائه می شوند؟ یا درون سازمان های بزرگی که متمرکز سازی منابع، هدف اصلی یکپارچگی است؟
پاسخ به این سؤال به سادگی میسر نیست به خصوص برای شرکتی مثل Avaya که از ابتدای این قرن، عامل متمایز کننده آن، سرویس بوده است. زمانی که شرکت های نرم افزاری شروع کردند برنامه های اصلی خود را به صورت حق اشتراکی و به عنوان یک سرویس ارائه دهند،آوایا نیز اعلام کرد که در حال تبدیل شدن به یک شرکت نرم افزاری است، با توجه به این که، این شرکت در دهه قبل، دو سوم منابع خود را بر تولید سخت افزار متمرکز کرده بود.
از یک جنبه می توان گفت این گذار اتفاقی بوده: با افزایش سرویس های ارتباطی و شبکه ای که مبتنی بر سرور سخت افزاری x86 هستند، آوایا خود را محدود به سخت افزارهایی با قابلیت های مشخص دید که چندان هم خوشایند نبودند. از طرف دیگر، مشتریان اصلی هنوز هم به دنبال راهکارهای سخت افزاری هستند که شامل سرویس نیز باشند.
گسترش همکاری Avaya و HP در روز سه شنبه اعلام شد و مطابق آن تعدادی از پرسنل پشتیبانی Avaya به HP منتقل شدند. این امر باعث شده که HP علاوه بر فروش راهکارهای ارتباطی یکپارچه Avaya، بتواند از آن ها پشتیبانی نیز کند.
th (1)
Joe Manuele، یکی از مدیران ارشد آوایا در مصاحبه ای با FierceEnterpriseCommunications چنین می گوید ” این همکاری به معنای یک قدم رو به جلوست، ما تعدادی از کارکنان بخش تحویل سرویس های مدیریت شده – سرویس های ابر خصوصی Avaya -، را به شرکت HP منتقل کردیم. ما ارائه بخشی از سرویس های خود را برون سپاری کرده و به شرکت HP سپرده ایم، این افراد کلیدی نیز، زیربنای این همکاری محسوب می شوند.”
شرکت HP، از گذشته به مشتریان خود، سرویس های برون سپاری شده ارائه می داد که این سرویس ها شامل خدمات ارتباطی یکپارچه نیز می شد. Avaya همیشه جزء شرکت هایی بوده که HP خدمات آن را ارائه می داد اما به گفته Manuele، HP اکنون می تواند همه سرویس های خود، از قبیل پشتیبانی را به Avaya برون سپاری کند. Avaya هم توافق کرده که از ابر Helion شرکت HP، به عنوان زیرساختی برای سرویس های خود استفاده کند.
آوایا مشتریان خود را در دو گروه کلی طبقه بندی کرده است. مشتریان بزرگتر به ابر خصوصی بیش از ابر ترکیبی علاقمند هستند. به گفته Manuele، شرکت آوایا با مدیران سطح بالای این شرکت ها به طور مستقیم مذاکره کرده و نتیجه کار، جدولی از نیازهای IT سطح بالای این شرکت هاست. با استناد به توافق هفته جاری، HP هنگام مذاکره با مشتریانی در این سطح می تواند سرویس های ارتباطی یکپارچه،مراکز تماس، مدیریت تجربه مشتری و سرویس های ویدئویی شرکت Avaya را نیز ارائه دهد. به این صورت، وقتی HP، این بسته های سرویس را می فروشد، نرم افزار Avaya را نیز همراه با آن ارائه می کند، که این نرم افزار در واقع پکیجی برای سرویس Avaya می باشد. به این صورت، راهکارهای ارتباطی به صورت یک بسته ارائه می شود.
به نقل از Manuele، دسته دیگر مشتریان آوایا مربوط به فضای تجاری و بازار متوسط بوده که هر یک از مشتریان این گروه  حداکثر ۵۰۰۰ کاربر دارد. این گروه زیاد به دنبال بسته سرویس نبوده بلکه بیشتر تمایل دارند راهکارهای ارتباطی را در خارج از شرکت خود قرار دهند. اکنون HP می تواند برای این گروه از مشتریان، سرویس های Avaya را بر روی پلت فرم ابر خود به نام Helion ارائه کند و همچنین می تواند این ارائه خدمات را از طریق سایر شرکای Avaya نیز انجام دهد.
دو دسته مشتریان Avaya، روند بازار کاملاً متفاوتی دارند، سازمان های بزرگ همچنان کالا و خدمات را متمایز دانسته تا حدی که ممکن است کالا توسط یک بخش و سرویس توسط بخش دیگری از سازمان خریداری شود. همگرایی مراکز داده، با آن سرعتی که فروشندگان تمایل دارند اتفاق نمی افتد. همکاری جدید Avaya با HP، می تواند یک گزینه جدید در اختیار مشتریان قرار دهد، گزینه ای که راحت تر از ابر است: یک جعبه فیزیکی که سرویس های آن دیگر کاملاٌ برون سپاری شده نیست.