فروش PBX راکد شده، در حالی که فروش راهکارهای ارتباطی یکپارچه سر به فلک کشیده است

فروش PBX راکد شده، در حالی که فروش راهکارهای ارتباطی یکپارچه سر به فلک کشیده است

در طول یک سال گذشته، فروش PBX (خبرهشدار) راکد بوده در حالی که فروش راهکارهای ارتباطی یکپارچه رشد بسیار چشمگیری داشته است. برای مدتی، رقابت بین PBXهای درون سازمانی و میزبانی شده بود اما داده های جدید منتشر شده از سوی Infonetics Research نشان می دهد که رشد سیستم های ارتباطی یکپارچه، سیستم های PBX را از میدان به در کرده است.
دایان مایرز ( خبرهشدار)، تحلیلگر ارشد Infonetics  در زمینه ویپ، UC و IMS، چنین می گوید :” در سه ماهه دوم ۲۰۱۴ نیز روند بازار تلفن سازمانی مشابه سه ماهه اول امسال می باشد، بازار PBX نیز همان روند راکد را دارد چرا که سازمان ها اکنون راهکارهای ابری را به عنوان یک جایگزین در اختیار داشته و همچنین می توانند با نگاه داشتن راهکارهای فعلی، در ارتباطات یکپارچه سرمایه گذاری نمایند.”
Voip related 3D words on white background
خریداری PBX همواره یک هزینه عمده برای سازمان ها بوده، که این هزینه هم شامل سرمایه گذاری اولیه و هم هزینه های نگهداری آن می شود. مزیت بزرگ PBXهای میزبانی شده نسبت به این PBXها این است که مشتری می تواند به جای خریداری PBX، از PBX یک ارائه دهنده استفاده کرده و بدین ترتیب در هزینه ها صرفه جویی کند.
امروزه با رشد ارتباطات یکپارچه، محبوبیت سیستم های PBX رو به کاهش گذاشته چرا که دو گزینه مشابه آن، با قیمت های کمتر در دسترس مشتریان قرار دارد. آمار نشان می دهد که درآمد PBX در سراسر دنیا، در سه ماهه دوم امسال نسبت به سال قبل، ۶ درصد کاهش داشته است.
اما در مجموع، بازار PBX از رشد بازار ارتباطات یکپارچه هنوز ضربه بزرگی نخورده است. مایرز گزارش داده که درآمد ارتباطات یکپارچه در سراسر دنیا در سه ماهه دوم امسال نسبت به سال گذشته، ۳۱ درصد افزایش داشته است. با رشد صنعت ارتباطات یکپارچه، سازمان ها به جای گزینه های درون سازمانی از ارتباطات مبتنی بر ابر استفاده خواهند کرد. اما، مطمئناً تا منسوخ شدن سیستم های PBX، زمان زیادی باقی است و حتی تغییرات صنعت ویپ میزبانی شده ممکن است بازار هدف جدیدی برای این سیستم ها ایجاد کند.