دلایل انتخاب راه حل تلفنی مبتنی بر ابر

بازگشت به تازه های دنیای VOIP

سیستم های تلفنی مبتنی بر ابر در مقایسه با راه حل های تلفنی مستقر سنتی، مقرون به صرفه، قابل انعطاف و مقیاس پذیر هستند و طیف وسیعی از سایر مزایا و ویژگیها را ارائه می دهند. این موارد بخشی از یادداشت های پاول چنی- Paul Chaney در مقاله ای با عنوان “روند اخیر کسب و کار” است.

cytco-cloud-phone-system

وی در این مقاله به ۱۰ مزیت استفاده از راه حل های تلفن مبتنی بر ابر اشاره می کند. اولین موردی که در لیست چینی آمده این نکته است که سیستم های تلفنی مبتنی بر ابر، قادر به یکپارچه شدن با سایر سیستم های مورد استفاده در کسب کار (کنفرانس، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری-CRM، ایمیل و راه کارهای  بازاریابی یکپارچه) و فرآیندها هستند. در ادامه مقاله به این نکته اشاره می شود که چگونه راه کارهای مبتنی بر ابر، برای کاربران کسب و کار، امکان دسترسی از طریق دستگاههای انتخابی خودشان را آسانتر کرده و کاربران تنها ویژگی های مورد نیازشان را انتخاب کرده و بکار می گیرند.

در این یادداشت علاوه بر موارد فوق، به این نکته اشاره شده که راه حل های ابری به کسب و کارها اجازه می دهند تا ظرفیت را مقیاس بندی کرده و ویژگی ها را در شرایطی که کسب و کارشان توسعه یافته یا قراردادهای طولانی مدت منعقد کرده باشند و یا در صورت توسعه حوزه فعالیتشان و بسته به نیازشان کم و زیاد کنند. همچنین کسب و کارها می توانند طبق شرایط فصلی ایجاد شده، مانند تبلیغات یا سایر رویدادها، فعالیت خود را توسعه داده یا محدود کنند. شرکت های تجاری اغلب قادر خواهند بود ظرفیت ها و ویژگی های سیستم های تلفنی مبتنی بر ابر را از طریق پرتال مبتنی بر وب مشتریان تنظیم کنند.

همچنین کسب و کارهای کوچک می توانند از سیستم های تلفنی مبتنی بر ابر بهره مند شوند، زیرا این سیستم ها می توانند دسترسی به ویژگی هایی سازمانهای بزرگتر را برایشان فراهم کنند و به این شرکت ها، توانایی سازمانهایی به مراتب بزرگتر از آنها را اعطا کرده و آنها را بزرگتر جلوه دهند. به عنوان مثال سیستم های تلفنی ابری ویژگی های خودکار با خوشامدگویی تخصصی و توانایی تماس های مستقیم به گروههای مخاطب ویژه را ارائه می دهند.

بنا براظهارات نویسنده مقاله فوق، تداوم کسب و کار یکی دیگر از ویژگی های مهم سیستم های تلفن مبتنی بر ابر است. خدمات و سرویسهایی که در خدمات ابری ارائه می شوند، تحت تأثیر عواملی که توانایی های کارمندان را تحت الشعاع خود قرار داده و آنها را مجبور به انجام کارها در دفتر کار می کنند، از جمله آب و هوا، قرار نمی گیرند و بدلیل اینکه این خدمات قابل کنترل از راه دور هستند، کارکنان می توانند از هر نقطه انتخابی مورد علاقه خود، کارها را انجام دهند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedininstagram