خداحافظی با پلیکام، آغاز همکاریهای ارتباطی با مایتل

بازگشت به تازه های دنیای VOIP

شرکت پلی کام-Polycom از تولید کنندگان کالاهای مصرفی پرطرفدار محسوب شده و این محبوبیت در حدی است که شرکت مایتل-Mitel برای به دست آوردن شرکت ارتباطات تجاری، حاضر به پرداخت هزینه ای نزدیک به ۲ میلیارد دلار شده است.

این حرکت برای ایجاد میدان رقابتی جذاب با شرکت هایی چون سیسکو، مایکروسافت و آوایا انجام گرفت و در عین حال با این حرکت برای کسانی که خواهان شخصی سازی دفاتر مجازی هستند، زمینه مناسبی فراهم خواهد شد.

cytco_MItel-Polycom-collaboration

با توجه به مقاله ای که در نشریه recentBizTech ارائه شد، این حرکت می تواند به ایجاد یک تحول تکاملی در بازار ارتباطات سازمانی کمک کند. به عنوان ششمین مالکیت مایتل در مدت چهار سال، معامله مذکور می تواند منجر به ارائه بیشتر خدمات سفارشی شود. برای ایجاد فضای رقابتی، فروشندگان باید به شناسایی راه کارهای خلاقانه در کمک به سطح ارتقاء شرکت خود بپردازند.

البته انتظار شرکت مایتل این است که در این رقابت در خط مقدم قرار گیرد. به گفته مدیر عامل مایتل، این شرکت دارای درکی ثابت از نحوه گرد هم آوردن نقاط قوت سیاست های در پیش گرفته شده است. این بخشی از سیاست های شرکت برای حرکت هماهنگ تمامی اجزا به جلو و قرار گرفتن در زمره یکی از بازیکنان قدرتمند در میدان رقابتی مذکور است.

همکاری دو شرکت مایتل و پلی کام چشم انداز مناسبی برای رسیدن این دو شرکت به سطح تراز یکنواخت برای گزینه های بهتر کسب و کار را ارائه می دهد. شرکت مایتل مدت طولانی است که بر روی ارتباطات و همکاری های بدون وقفه متمرکز شده است. شرکت پلی کام نیز از شهرتی خاص در ساده سازی همکاری برخوردار است. این دو شرکت بیش از پیش در اتخاذ روش های جدید کسب و کار (از جمله دفتر مجازی) متمرکز شده و در طول این همکاری های مشترک، تقاضا برای ارائه راه حل های نو آورانه در حال گسترش است.

کلید موفقیت این شرکت های یکپارچه شده در درک پیچیدگیهای بازار و نیاز شرکت ها برای موفق شدن است. در شرایطی که تعدادی از سازمانها در فضای تعامل با مخاطبان هدف قرار داشته و استراتژی های ارتباطی و همکاریهای مشخصی دارند، بسیاری از سازمانهای دیگر از روندی ثابت و سیستم های خرابی که نوع بهره وری و سود آنها برای ارائه طراحی نشده، بهره می جویند. شرکت مایتل و پلی کام با همکاری یکدیگر می توانند مانند پلی برای گذر از شکاف موجود عمل کنند و سازمانها قادر به ساده کردن فعالیت ها و کنترل بهتر پیشرفت ارتباطات خود خواهند بود.

در عین حال فرصتی برای سازمانها فراهم می شود تا از مزایای ارتباطات یکپارچه بهره مند شوند. هدف اصلی، فراهم کردن امکان بهره جویی سازمانها از پلت فرم های یکپارچه، برای ساده کردن راههای ارتباطی شان است. بعنوان مثال زمان آن است که دیگر کاربران در زمان برقراری یک کنفرانس صوتی یادداشت برداری و انتقال اطلاعات به فایل word را انجام ندهند. در این تعامل همه فرایند ها در پلت فرمی واحد انجام شده و از اتلاف وقت جلوگیری می شود. این مالکیت و یکپارچگی در سال جاری نهایی خواهد شد و باید در انتظار مشاهده اتفاقات بزرگ در بازار باشیم.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedininstagram