پیشی گرفتن سرویس های میزبانی و ابری از سرویس های مستقر

بازگشت به تازه‌های دنیای IT و موبایل

از زمانی که شرکت ها به دنبال به روز رسانی ارتباطات و مشارکت در تکنولوژی خود هستند، به لطف مزایایی که سرویس های میزبانی و ابری دارند به طور فزاینده به سمت آنها گرایش پیدا کرده اند. در سه ماهه دوم سال جاری، بازار همکاری میزبانی در حال تجربه رشدی قوی و درآمدی بالاتر از راه حل های مبتنی بر اصول قبلی بوده است.

زمانی که مایکروسافت به طور سنتی  مجموعه ای را برای راه حل های همکاری میزبانی ارائه داد، تحقیقات جدید نشان داد که سیسکو بعد از مایکروسافت به بازار آمده و سهام خود را برای میزبانی و راه حل های مبتنی بر همکاری در سه ماهه دوم تا ۱۵ درصد سهم کل بازار افزایش داده است.گروه تحقیقات سینرژی- Synergy اعلام کرد که سیسکو در سیستم های استقرار یافته پیشتاز بوده و  ۲۵ درصد از سهام بازار را به خود اختصاص داده است ولی این قضیه در مورد فضای میزبانی و ابری متفاوت است.

سیستم های ابری و میزبانی

جرمی دوک، Jeremy Duke ، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد گروه تحقیقاتی سینرژی اظهار داشت: “مایکروسافت این نظام بازار را مختل کرده بود ولی هم اکنون به طیف دیگری از شرکت های مخرب شامل inContact، BlueJeans، RingCentral, و ۸×۸ ، پیوسته است.” شرکت های متعددی به رشد سالانه بیش از ۲۵ درصد و تعدادی نیز بالای ۵۰ درصد دست یافتند. اگرچه در طیف گسترده ای از بخش ها، به لطف موقعیت محکم سیسکو و سهام بازاری که در سه ماهه دوم به دست آورد،رقبا همچنان با فاصله ای از موقعیت سیسکو قرار گرفته اند و موقعیتی که در سال ۲۰۱۴ به دست آورده بود را همچنان حفظ کرده است.

سینرژی، بازار درامد ناشی از همکاری های بازار  را در سه ماهه دوم سال نزدیک ۹ بیلیون دلار اعلام کرد. این شرکت تحقیقاتی تعداد مکالمات ردو بدل شده سازمانی و تعاملات از طریق شبکه های اجتماعی از طریق ابزارهای برنامه های کاربردی ارتباطات یکپارچه،تله پریزنس ها و نرم افزارهای ایمیل، مدیریت محتوا و  طیف وسیعی از برنامه های قابل اجرا در سرویس های میزبانی و ابری محاسبه می شوند.

شرکت تحقیقاتی MarketsandMarkets پیش بینی می کند با تحول در استانداردهای ارتباطات و افزایش حجم داده ها و اتصال ها در سال ۲۰۱۹، بازار همه همکاری های سازمانی به ۷۰.۶۱ دلار خواهد رسید. سرویس های میزبانی و ابری، بازار را متحول کرده است و علاوه بر آن مایکروسافت و سیسکو، گوگل، Verizon و AT&T درآمدهای زیادی از سهام بازار را به خود اختصاص داده اند.

تحقیقات سینرژی، مجریان دیگری را در میزبانی و همکاری های در ساختار ابری شامل شرکت های Avaya، IBM، Polycom, Citrix, Mitel, UNIFY و ALE شناسایی و معرفی کرد. و هنگامی که  درآمدهای سیستم های استقراریافته در طول سه ماه دوم ثابت شوند، درآمدها از طریق سرویس های میزبانی و استقرار سافته ۱۰ درصد بالاتر از درآمدهای سال پیش خواهد بود.

طبق پیش بین های سینرژی، برنامه های کاربردی جمعی میزبانی، جاذبه هایی را بدست آورده و انتظار می رود که رشد چشمگیری داشته باشند. برنامه Spark سیسکو به خوبی برنامه های Slack، Cotap و Redbooth بوده و راه حل های قابل توجهی در فضای ارتباطات هستند و همچنین سینرژی، رشد چشمگیری را در مراکز تماس فضای میزبانی از جمله صدا،ویدئو و سرویس های ارتباطی یکپارچه میزبانی شده بیان کرد.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedininstagram